Agile HR Foundation

O szkoleniu

Zamiast opowiadać Ci w teorii o Agile i obklejać ściany kolorowymi flipchartami, damy Ci takie doświadczenie symulacyjnej gry, które pozostanie z Tobą już na zawsze. Wyjdziesz i będziesz wiedział, jak pracuje się zwinnie w HR i od czego konkretnie zacząć. Mamy sukcesy we wdrażaniu Agile w małych i dużych organizacjach. Wiemy, że podejściu Agile daje się szansę raz. Ten raz z nami wystarczy.

To nie jest zwykłe szkolenie. To doświadczenie Agile w praktyce – w realizacji konkretnego projektu, podczas którego wraz z zespołem nauczysz się, czym Agile jest, a czym nie jest. Co więcej, doświadczysz podejścia Agile, które dostarcza wartość biznesową szybciej niż myślisz. Aby to wszystko się zadziało, pokażemy Ci, czym jest Agile mindset, wyposażymy w odpowiednie narzędzia i damy solidną porcję wiedzy o Agile. Z naszego szkolenia wyjdziesz z planem na kolejne kroki w kierunku bycia zwinnym. Wyjdziesz z odpowiedzą na pytania, które wstrzymują Cię w daniu szansy Agile w swojej pracy i organizacji.

Przed szkoleniem zbadamy Twoje indywidualne potrzeby.
Otrzymasz dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdziesz wiele ciekawych materiałów związanych z Agile HR – słownik pojęć, nagrania webinarów, 12 zasad Agile.
Szkolenie poprowadzi dla Ciebie Agile Coach z bogatym doświadczeniem we wdrażaniu podejścia Agile w różnych organizacjach.
Będziesz pracował w kameralnej grupie osób.
Przez miesiąc po ukończeniu szkolenia Agile Coach będzie do Twojej dyspozycji w formie konsultacji.

Dlaczego warto wziąć udział?

Dzięki Agile HR Foundation 

 • Zrozumiesz, czym Agile jest, a czym nie jest. Obalisz mity i dostaniesz wyjaśnienie, jak Agile ma się do podejścia tradycyjnego.
 • Odkryjesz istotę wartości Agile oraz sprawdzisz w praktyce, czy są Ci bliskie.
 • Learning by doing. Zrealizujesz projekt w konkretnych ramach działania dla Agile, czyli Scrumie oraz zobaczysz efekty takiej pracy na własnej skórze.
 • Otrzymasz odpowiednie pigułki wiedzy na początku Twojej drogi z Agile, które od razu z zespołem przełożycie na praktykę.
 • Doświadczysz na własnej skórze, jak szybko można dostarczyć wartość biznesową w Agile.
 • Poznasz narzędzia, które łączą się z Agile i pozwalają na działanie w takim podejściu.
 • Zapoznasz się z case study wdrożenia Agile w HR. Usłyszanym z ust osoby, która była jego częścią.
 • Nie będziesz już chciał działać inaczej.
Kto powinien wziąć udział?

Agile HR Foundation – szkolenie otwarte opracowaliśmy dla HRBP, HRD, HRM oraz innych osób pracujących w HR, których nie interesują zwykłe szkolenia, a praktyczne doświadczenia. Dla:

 • tych, którzy są bliżej People and Culture niż ZZL, czyli zarządzania zasobami ludzkimi
 • tych, którzy wierzą, że w HR tkwi siła lidera zmian i kokreatora
 • tych, którzy widzą, że stare metody zarządzania HR nie nadążają za rzeczywistością
 • zarówno tych, którzy pełnią samodzielną rolę w HR, jak i dla tych, którzy pracują w zespołach
 • pracowników firm, którym wartości Agile są bliskie i wiedzą, że chcą zmierzać w tym kierunku
 • tych, którzy chcą być blisko biznesu i klienta, dając efektywniej realną wartość

Program szkolenia

1. Spotkanie 1 na 1 (15 minut - opcjonalne przed szkoleniem) - szkolenie zaczniesz od spotkania 1 na 1, które przeprowadzi z Tobą jeden z Agile Coachów ROSIEK Solutions. Te 15 minut to przestrzeń na poznanie się, wysłuchanie Twoich potrzeb oraz rozwianie wątpliwości, jeśli takie się u Ciebie pojawią. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi, z czym do nas przychodzisz, kim jesteś i co myślisz o Agile. Spotkanie to moment, który pozwala nam na dopasowanie dalszego procesu do Ciebie i Twoich oczekiwań. Pochylimy się z Tobą nad tym, co dla Ciebie ważne.

2. Wprowadzenie - podstawy Agile (2h) - wejdziemy w świat Agile przy użyciu narzędzia Miro. W części I dostaniemy pełną i wyczerpującą odpowiedź na pytanie - czym jest Agile. Dalej poznamy pojęcie Agile mindsetu, które jest kluczowe, by Agile zrozumieć. Na koniec tej części usłyszymy o Agile Manifesto oraz Agile HR Manifesto - stanie się dla nas jasne, jak ma się Agile do podejścia tradycyjnego. W II części następnie przejdziemy przez wartości i filary Scruma, zrozumiemy, dlaczego są tak istotne. Na koniec poznamy Scrum Framework - wszelkie wydarzenia, pojęcia oraz sens ich praktykowania. W części III poznamy role w Scrumie. Zaczniemy od Zespołu Scrumowego, przejdziemy do Product Ownera, a skończymy na Scrum Masterze. Dowiemy się, czym są te role, jakich umiejętności wymagają oraz dlaczego bez nich Scrum to wydmuszka.

3. Symulacja pracy w podejściu Agile (7h) - doświadczenie podejścia Agile w pracy w konkretnym projekcie. Zaczniemy od podzielenia grupy na 2 zespoły. Następnie w każdym zespole podzielimy role Scrumowe - będzie Product Owner, Scrum Master oraz Zespół Scrumowy. Po tym etapie przejdziemy do kwintesencji symulacji. Spotkamy się z klientem, który powie nam, czego od nas oczekuje. Dowiemy się, co już mamy, ile mamy czasu i jaka wartość ma się pojawić na końcu. W ramach dwóch osobnych zespołów pochylimy się nad Backlogiem Produktu, ustalimy z Product Ownerem priorytety i ruszymy z działaniami w sprintach. Przejdziemy przez 3 pełne sprinty, w których doświadczymy planowania, daily, sprint review oraz retro. Będziemy używać narzędzi wspierających pracę Agile, czyli m.in. tablicy kanban, story mappingu. Podczas sprintu doświadczymy - iteracyjnego działania, zmian priorytetów, wpadania nowych założeń od klienta oraz presji czasu. Skończymy z konkretną wartością, którą przedstawimy klientowi. Po symulacji zastanowimy się, jak mamy się z tym, co się zadziało.

4. Agile w HR (7h) - zaczniemy od zastanowienia dlaczego sięgamy po Agile - jaka jest nasza osobista motywacja. Przypomnisz sobie wczorajsze doświadczenie symulacji i nazwiesz to, co jest dla Ciebie w Agile ważne. W kolejnej części usłyszysz case study firmy, która wdrożyła Agile. Zadasz wszystkie pytanie, które będą nurtować Cię po symulacji. Odpowie Ci na nie osoba, która przeszła przez obawy dotyczące podejścia, zdecydowała się na pierwszy krok, przeszła wdrożenie Agile w HR, a teraz prowadzi projekty HR w duchu Agile. Poznasz narzędzia Design Thinking w Agile HR. W kolejnym etapie zastanowisz się nad swoim największym wyzwaniem w pracy. Zaplanujesz swoje pierwsze kroki w Agile. Wybierzesz jeden przy pomocy narzędzia, jakim jest tablica Moscow i wyjdziesz z konkretnym zadaniem.

5. Moje Agile - sesja follow-up (1,5h) - spotkacie się z doświadczonym trenerem. Opowiecie o swoim doświadczeniu szkolenia. Podzielicie się swoimi zaplanowanymi krokami, ich realizacją oraz przeszkodami, jakie napotkaliście. Razem pochylicie się nad Waszymi case'ami i nad tym, co można teraz zrobić.

Czas trwania

05.10.2022 oraz 06.10.2022 9:00 - 16:00

Prelegenci

Michalina Błażejewska - HR Project Manager/HR Generalist w Lingaro. Odpowiada za koordynację projektów i działań związanych z HR w duchu Agile z zastosowaniem narzędzi z Design Thinking. Praktyk – wdrożeniowiec Agile HR od 2019 roku. Ma certyfikat Agile PM. Szkoliła się z metody Design Thinking.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie odbywa się poprzez MS Teams przy wsparciu tablicy MIRO.
Szkolenie odbywa się w formie online na żywo z trenerem, kiedy wszyscy członkowie jednocześnie znajdują się na tej samej tablicy MIRO i są w kontakcie face to face online. Nie jest to szkolenie puszczane z nagrania, jak to ma miejsce na różnych platformach.

Rejestracja

Cena standardowa
1 900
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: ROSIEK Solutions Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: Józefa Franczaka „Lalka” 43/2.12
 • Kod pocztowy: 20-325
 • Miejscowość: Lublin
 • Numer NIP: 9462700883

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

ROSIEK Solutions Sp. z o.o.
20-325 Lublin, Polska
Józefa Franczaka „Lalka” 43/2.12
woj. lubelskie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!