JAKIM JESTEM SZEFEM? Przystanek STOP lidera

O szkoleniu

Każdy z nas w typowy dla siebie sposób reaguje na okoliczności, wykorzystuje informacje, podejmuje decyzje i rozwiązuje problemy. Bardzo mocno wpływa to także na sposób, w jaki budujemy relacje, komunikujemy się ze światem, angażujemy ludzi do podjęcia odpowiedzialności i współpracy. Każdy z nas ma charakterystyczne dla siebie "ustawienia fabryczne". W pewnych okolicznościach mogą działać wspierająco, a w pewnych wręcz przeciwnie - destrukcyjnie. Jakie są Twoje "ustawienia fabryczne"? Jak wpływają na Waszą wspólną pracę, na wzajemne relacje?      

A czy Ty wiesz, jakim jesteś szefem? Jaka jest Twoja autentyczna supermoc?

Dlaczego warto wziąć udział?

Jednym z głównych punktów programu jest badanie FRIS® - zaawansowane narzędzie rozwojowe oparte na psychologii poznawczej, określające Twoje style myślenia i działania. Umożliwia poznanie własnego sposobu funkcjonowania. Podpowiada, w jakich warunkach czujemy się najbardziej komfortowo, kiedy jesteśmy najbardziej skuteczni, co nas uskrzydla i wprowadza w stan FLOW. Trafnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania, określa naturalny, intuicyjny sposób, w jaki postrzegamy oraz przetwarzamy informacje. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje - w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym. Każdy z uczestników otrzyma swój indywidualny raport FRIS®.


Możesz liczyć na:

 • wzmocnienie kompetencji jako skutecznego lidera 
 • możliwość zdiagnozowania swojego potencjału i obszarów do rozwoju 
 • pomoc w wypracowaniu indywidualnego i efektywnego stylu zarządzania zespołem 
 • nabycie umiejętności wychodzenia poza swój punkt widzenia i myślenia oraz doceniania różnorodności 
 • nabycie umiejętności budowania efektywnego zespołu i przeprowadzania go przez zmiany 
 • wzmocnienie samoświadomości i pewności siebie     
Kto powinien wziąć udział?

To wydarzenie jest skierowane do Ciebie (szefa/lidera) jeśli zauważasz, że poniższe sytuacje powtarzają się, mają wpływ na Twoje relacje w zespole, Twoją satysfakcję z pracy:

 • Frustruje Cię, że pomimo podjęcia decyzji Twoi współpracownicy wciąż zadają dziesiątki szczegółowych pytań o cel, proces, kierunek? Ty już jesteś myślami na mecie, a Twoi ludzie wciąż jeszcze w blokach startowych? 
 • Nie rozumiesz, dlaczego Twoi współpracownicy zarzucają Ci, że nie bierzesz pod uwagę ich zdania lub potrzeb? Tymczasem Ty po prostu jesteś skupiona/skupiony na realizacji zadania i jak najszybszym dojściu do celu? 
 • Umawiasz się na konkretne terminy i zadania, ale potem ogromnie trudno jest Ci wyegzekwować od Twoich współpracowników ich wykonanie? Czujesz wewnętrzny opór przed zwróceniem komuś uwagi, że nie dotrzymał uzgodnionego terminu lub jakość tego, co otrzymałeś, odbiega od tego, na co się umówiliście lub Twoich oczekiwań?
 • Trudno jest Ci zaufać Twojemu zespołowi? Czujesz, że wszystko zrobiłabyś/zrobiłbyś najlepiej i zmagasz się z niepokojem, gdy nie jesteś w stanie kontrolować wszystkiego od "A do Z"?
 • Unikasz jak ognia organizowania spotkań zespołu, bo to tylko strata czasu, nikt i tak się nie odezwie, a nawet jeśli, to i tak nie wniesie niczego nowego do tego, co już i tak wiesz?
 • Zauważasz, że Twoi ludzie nie nadążają za Tobą? Masz mnóstwo pomysłów, ale masz wrażenie, że nikt ich nie rozumie albo otrzymujesz odpowiedź "tego się nie da zrobić, bo procedury, przepisy, wymogi…"?

a chciałabyś/chciałbyś temu zaradzić

Program szkolenia

 • Świadomość naturalnego potencjału - obszary efektu "WOW" i obszary do rozwoju
 • Style poznawcze stojące za mechanizmami podejmowania decyzji i komunikacji - jak ta wiedza pomaga w lepszym wykorzystaniu swojego potencjału i potencjału zespołu?
 • Budowanie zespołu w oparciu o mocne strony jego członków
 • Komunikacja w zespole - jak rozmawiać, wspierając rozwój i zaangażowanie?
 • Delegowanie pracy - jak to robić w sposób najbardziej efektywny i wspierający rozwój członków zespołu?
 • Sztuka udzielania informacji zwrotnej w sposób konstruktywny i budujący dobre relacje
 • Inspirowanie i rozwijanie talentów
 • Procesy grupowe w zespole - co szef powinien wiedzieć, aby wykorzystać je dla dobra zespołu?
 • Konflikt w zespole i zmiana - jak dobrze nimi zarządzać i poradzić sobie z trudnymi emocjami?
 • Świadomość naturalnego potencjału - obszary efektu "WOW" i obszary do rozwoju
 • Style poznawcze stojące za mechanizmami podejmowania decyzji i komunikacji - jak ta wiedza pomaga w lepszym wykorzystaniu swojego potencjału i potencjału zespołu?
 • Budowanie zespołu w oparciu o mocne strony jego członków
 • Komunikacja w zespole - jak rozmawiać, wspierając rozwój i zaangażowanie?
 • Delegowanie pracy - jak to robić w sposób najbardziej efektywny i wspierający rozwój członków zespołu?
 • Sztuka udzielania informacji zwrotnej w sposób konstruktywny i budujący dobre relacje
 • Inspirowanie i rozwijanie talentów
 • Procesy grupowe w zespole - co szef powinien wiedzieć, aby wykorzystać je dla dobra zespołu?
 • Konflikt w zespole i zmiana - jak dobrze nimi zarządzać i poradzić sobie z trudnymi emocjami?

Czas trwania

od godziny 9.00 do godziny 17.00

Prelegenci

0
Ewa Cieślawska
Współwłaściciel
Addico Trainers J.Górska i E.Cieślawska Sp.j.
Certyfikowany trener FRIS® i FACET5, coach, facylitator, trener myślenia wizualnego Posiada wieloletnie doświadczenie branży HR. Współpracuje jako trener z EY Academy of Business. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innowacyjnego programu kreowania i rozwijania liderów i trenerów Leaders are Trainers. W swojej pracy trenera facylitatora pracuję autorską metodologią Momentum Method Beaty Kapcewicz, zawierającą narzędzia z obszaru treningu kompetencji, treningu mentalnego, procesu grupowego i przyspieszonego uczenia. Wprowadza zmianę na poziomie świadomości, postaw, nawyków liderskich i zachowań. Wspiera i motywuję liderów w budowaniu odważnego przywództwa opartego na wrażliwości, zaufaniu i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji oraz wspiera organizacje w obszarze rozwoju ludzkiego potencjału, budowania efektywnych zespołów, komunikacji i pobudzania zaangażowania pracowników. W swojej pracy wykorzystuje metodologię i narzędzia diagnostyczne FRIS® i Facet5. Jest także pasjonatką myślenia wizualnego, od 6 lat uczy sketchnotingu i zajmuje się również facylitacją graficzną, które wspierają proces edukacyjny.
1
Małgorzata Chruściak
Niezależny Członek Rady Nadzorczej
BNP Paribas Polska S.A.
Certyfikowany trener FRIS®, coach, mentor, prawnik Łączy ponad 25-letnie doświadczenie praktyki adwokackiej w renomowanych międzynarodowych kancelariach z praktyką mentora i coacha biznesu (studia podyplomowe coaching i mentoring na SWPS, akredytacja przy European Mentoring & Coaching Council) oraz certyfikowanego trenera FRIS®. Odniosła sukces w życiu zawodowym i wie, co sprawia, że praca jest źródłem radości i satysfakcji. Łączy życie zawodowe i rodzinne, więc doskonale wie także, jak trudno jest zachować zdrową równowagę pomiędzy tymi dwiema sferami życia bez uszczerbku dla żadnej z nich. Z własnego doświadczenia rozumie, z czym zmagają się liderzy w trudnych czasach wciąż zwiększającej się konkurencji i presji na wynik, a jednocześnie coraz większej nieprzewidywalności i zmienności realiów biznesowych. Przez wiele lat była uznawana za czołowego eksperta z zakresu regulacji rynku finansowego, co potwierdzają coroczne rekomendacje w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych. Miesięcznik Forbes Women wymienił ją w 2021 r. w zaszczytnym gronie 25 prawniczek wspierających biznes. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z najbardziej renomowanymi instytucjami finansowymi i kancelariami prawnymi, w tym ok. 10 lat na stanowisku partnera odpowiedzialnego za rozwój praktyki bankowej w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Cameron McKenna (CMS). Obecnie pełni funkcję Niezależnego Członka Rady Nadzorczej BNP Paribas Polska S.A.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Dokładny adres zostanie podany na poczżtku stycznia

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Bilet normalny
Cena do 1 lutego 2023 r.
1 480
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Addico Trainers J.Górska i E.Cieślawska Sp.j.
05-500 Piaseczno
Kineskopowa 1
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest:

 1. Przesłanie zgłoszenia udziału na minimum 5 dni roboczych przed terminem rozpoczęcia;
 2. Po otrzymaniu zgłoszenia w ciągu 48 h potwierdzimy jego przyjęcie;
 3. Dokonanie płatności na minimum 5 dni roboczych przed datą rozpoczęcia;
 4. Bezpłatne odwołanie zgłoszenia możliwe jest najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Addico Trainers J.Górska i E.Cieślawska Sp.j.
05-500 Piaseczno Kineskopowa 1
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!