Anna Gajewska

Ciekawe kursy i szkolenia dla mężczyzn, po których jest praca!

Jesteś facetem i stoisz przed zadaniem wyboru ścieżki zawodowej lub myślisz o przebranżowieniu? Chcesz poznać dostępne opcje i dowiedzieć się w jakim zawodzie można liczyć na stosunkowo łatwe zatrudnienie i ciekawe zajęcia? Doskonale trafiłeś! W naszym poradniku przedstawiamy kursy i szkolenia dla mężczyzn, po których jest praca!

Kursy i szkolenia dla meżczyzn?

Pamiętaj, że nie ma kursów "tylko dla mężczyzn" lub "tylko dla kobiet" - wszystko zależy od twoich osobistych preferencji i celów. Każda osoba, niezależnie od płci, powinna mieć możliwość nauki i rozwoju w dowolnym obszarze, który ją interesuje. 

Niemniej jednak istnieją zawody, które chętniej wybierane są przez mężczyzn i młodych chłopaków, niż przez kobiety. Wiąże się to zarówno z zawodowymi zwyczajami, jak też czasami koniecznością posiadania odpowiednich predyspozycji, np. krzepy fizycznej wymaganej w niektórych zawodach. 

Nasz przegląd kursów i szkoleń, po których ukończeniu mężczyźni mogą stosunkowo łatwo znaleźć zatrudnienie oraz uzyskać atrakcyjne zarobki postanowiliśmy podzielić na kilka rodzajów prac czy zawodów. Różnią się one znacznie charakterem, warto więc wybrać coś zgodnego z naszymi zainteresowaniami.

Mężczyzna w pracy

Kursy i szkolenia przygotowujące do zawodów fizycznych

Do historii odeszły czasy, gdy praca fizyczna kojarzyła się z nisko opłacanymi zajęciami, w których brakuje wyzwań i możliwości rozwoju. Dzisiaj praca fizyczna to zarówno sposób na niezły zarobek, jak też uniknięcie spędzania całego dnia bez ruchu za biurkiem. Dla wielu osób praca fizyczna oznacza wolność i połączenie pożytecznego z wrodzonymi predyspozycjami. Jakie kursy i szkolenia warto rozważyć, jeśli myślimy o podjęciu pracy w zawodach wymagających krzepy fizycznej?

 • Kursy operatora maszyn budowlanych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą w branży budowlanej, kursy operatora maszyn mogą być bardzo pomocne. Mogą to być kursy na operatora koparki, ładowarki, dźwigu itp. Znalezienie po nich pracy nie nastręcza trudności na dzisiejszym rynku, a zarobki mogą być naprawdę atrakcyjne. Kursy dają uprawnienia, po których zdobyciu możemy pracować nie tylko w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej.

 • Kursy spawalnicze. Spawanie to umiejętność, która jest bardzo ceniona w wielu dziedzinach pracy fizycznej, szczególnie w przemyśle i budownictwie. Spawacze są bardzo poszukiwani na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą, co zwiększa szanse na stabilne zatrudnienie. Zawód ten oferuje także atrakcyjne wynagrodzenie, które często rośnie wraz z doświadczeniem i specjalizacją. Wreszcie, to zawód, który pozwala tworzyć trwałe, widoczne efekty pracy.

 • Kursy prawo jazdy kategorii C, C+E. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą jako kierowca ciężarówki lub innych dużych pojazdów, takie szkolenia są niezbędne. Bez uzyskania uprawnień nie mamy co myśleć o zatrudnieniu w charakterze kierowcy TIRa itp. Co ważne, warto przygotować się na dalsze doskonalenie umiejętności, np. uzyskanie uprawnień na przewóz materiałów i ładunków niebezpiecznych, gdyż z ich posiadaniem wiążą się wyższe zarobki i szersze perspektywy zawodowe.

 • Szkolenia z zakresu prac na wysokościach. Wiele prac fizycznych, szczególnie w budownictwie, wymaga pracy na wysokościach. Szkolenia z zakresu prac na wysokościach są kluczowe ze względu na bezpieczeństwo pracy. Umożliwiają zdobycie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, aby prawidłowo i bezpiecznie wykonywać zadania na znacznej wysokości, a także pozwalają zrozumieć i zastosować odpowiednie procedury awaryjne. Kto powinien je rozważyć? Osoby pracujące na rusztowaniach, dachach, czy przy budowie wysokich budynków. Montażyści i technicy, którzy instalują lub serwisują elementy na wysokościach, takie jak anteny, linie energetyczne, turbiny wiatrowe czy reklamy. Rozwinięcie umiejętności pracy na wysokościach może zwiększyć twoją atrakcyjność dla potencjalnych pracodawców oraz może otworzyć możliwości pracy w nowych i różnorodnych dziedzinach.

 • Kursy operatora wózka widłowego. Kursy te są wartościowe, ponieważ otwierają dostęp do wielu miejsc pracy w różnych sektorach, takich jak magazynowanie, logistyka, budownictwo czy produkcja. Wykwalifikowani operatorzy wózków widłowych są bardzo poszukiwani na rynku pracy, co przekłada się na dobre perspektywy zatrudnienia. Po ukończeniu takiego kursu możemy liczyć na pracę nie tylko jako operator wózka widłowego, ale często jest to umiejętność wymagana w pracy magazyniera, pracownika produkcji czy pracownika budowlanego. Umiejętność obsługi wózka widłowego to dodatkowy atut dla pracownika, który może zwiększyć jego atrakcyjność dla pracodawcy, a tym samym potencjał zarobkowy. Kursy te na ogół obejmują zarówno teorię, jak i praktyczne ćwiczenia, co daje uczestnikom solidne podstawy do bezpiecznej i skutecznej pracy z wózkami widłowymi.
Zawody techniczne

Zawody techniczne to takie, które zazwyczaj wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności w dziedzinie technologii lub inżynierii. Osoby pracujące w tych zawodach mogą projektować, tworzyć, naprawiać lub utrzymywać różne rodzaje urządzeń, systemów czy konstrukcji, często korzystając z narzędzi komputerowych. Jakie kursy i szkolenia przygotowują do pracy na stanowiskach technicznych? Po jakich kursach i szkoleniach znajdziemy pracę w zawodach technicznych?

 • Kurs na elektryka. To specjalistyczne szkolenie, która przygotowuje uczestników do pracy jako profesjonalni elektrycy i uzyskania uprawnień elektrycznych. Kursy te obejmują zarówno teoretyczną wiedzę o elektryczności, jak i praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w tym zawodzie. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach UE, istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektryków. Elektrycy często mogą liczyć na dobre wynagrodzenie ze względu na specjalistyczne umiejętności, które posiadają, a sama branża elektryczna jest stabilnym sektorem, który jest niezbędny w różnych dziedzinach - od budownictwa, przez przemysł, aż po usługi dla indywidualnych klientów.

 • Szkolenia inżynierskie. Inżynier to najczęściej występujący zawód techniczny, który spotkamy zarówno w dziedzinie mechaniki, elektroniki, telekomunikacji, energetyki, budownictwa, informatyki, a także wielu innych. Inżynierowie są odpowiedzialni za projektowanie, budowę i utrzymanie różnego rodzaju urządzeń, systemów i struktur. Z pomocą w uzupełnianiu wiedzy i rozwoju zawodowym przychodzą im specjalistyczne szkolenia inżynierskie, po których można liczyć na pracę i atrakcyjną płacę.

 • Kurs operator maszyn CNC. Operator CNC (Computer Numerical Control) to specjalista obsługujący maszyny sterowane numerycznie, które służą do precyzyjnego obrabiania różnego rodzaju materiałów, takich jak metal, drewno, plastik czy kompozyty. Zadania operatora CNC obejmują programowanie maszyn CNC, nadzór nad ich działaniem, a także utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym. Operatorzy CNC są poszukiwani w wielu branżach, takich jak motoryzacja, lotnictwo, produkcja urządzeń medycznych, przemysł stoczniowy i wiele innych. Ze względu na specjalistyczne umiejętności, operatorzy CNC często mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.

Kto powinien rozważyć kurs przygotowujący do pracy w zawodzie technicznym? Każdy mężczyzna, który czuje, że ma zdolności analityczne, interesuje się technologią lub ceni sobie praktyczne rozwiązywanie problemów. Wiele zawodów technicznych wymaga umiejętności matematycznych i naukowych, a także zdolności do logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Osoby zainteresowane ciągłym uczeniem się i rozwijaniem nowych umiejętności, zwłaszcza w szybko rozwijających się dziedzinach jak IT, mogą również czerpać dużą satysfakcję z pracy w zawodzie technicznym.

Praca umysłowa w biurze lub na home office

Interesują Cię zawody, które często pozwalają na pracę w biurze lub zdalnie, a które cieszą się obecnie dużym zapotrzebowaniem? Są one często związane są z technologią, analizą danych, marketingiem i zarządzaniem projektami. Tak duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i może zyskać prace, która nie tylko przynosi pieniądze, ale też satysfakcję. Oto kilka przykładów kursów oraz szkoleń przygotowujących do zawodów biurowych, które są chętnie wybierane przez mężczyzn.

 • Kursy i szkolenia dla specjalistów ds. SEO. To zawód skupiony na optymalizacji stron internetowych, aby osiągały wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach internetowych. Zawód ten wymaga umiejętności technicznych, analizy danych i kreatywności. Podstawową wiedzę zdobędziemy w trakcie kursy SEO online lub szkolenia, które może trwać od kilku do kilkunastu dni. Kurs to jednak dopiero początek drogi, gdyż SEO stale się zmienia, więc w tym zawodzie trzeba dbać o stały rozwój.

 • Kursy na programistę. Znajomość języków programowania, takich jak Python, Java, JavaScript, czy C#, jest bardzo ceniona na rynku pracy. Programiści mogą pracować zdalnie, tworząc oprogramowanie dla różnych typów organizacji. Wielu z nich decyduje się również na tworzenie własnych projektów i założenie firm działających online. Bez względu na to czy wolimy pracować w biurze czy z home Office praca w charakterze programisty stwarza możliwość wyboru dogodnej formy pracy, jak też uzyskania bardzo wysokich zarobków. Nawet początkujący programiści mogą liczyć na płace przekraczające często 10 tysięcy złotych miesięcznie, a doświadczeni koledzy mogą zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy.

 • Kursy dla analityków danych, szkolenia z analizy danych. Firmy szukają specjalistów, którzy potrafią analizować duże ilości danych i wyciągać z nich wartościowe wnioski. Wiedza na temat statystyk, programowania i umiejętność pracy z narzędziami do analizy danych są kluczowe, żeby podjąć pracę w charakterze analityka danych. Na zatrudnienie możemy liczyć zarówno w działach biznesowych, jak też w wyspecjalizowanych komórkach takich jak Business Intelligence, Machine Learning czy kontroling finansowy.

 • Kursy SMM. SMM, czyli social media marketing. Specjalista ds. mediów społecznościowych to ekspert, który potrafi zarządzać obecnością w mediach społecznościowych. Jego zadaniem jest prowadzenie działań marketingowych na platformach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy TikTok. Do pracy w tym zawodzie może przygotować nas kurs z social media marketingu, który możemy zrealizować online lub stacjonarnie.

 • Szkolenia z zarządzania projektami dla kierowników projektów. Kierownik projektu to osoba z umiejętnościami w zakresie zarządzania projektami. Kierownicy projektów są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy, zwłaszcza w sektorach takich jak technologia, budownictwo i opieka zdrowotna. W coraz bardziej złożonym i zmieniającym się świecie umiejętność sprawnego prowadzenia projektów zapewnia stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki.

Wszystkie te zawody mogą wymagać różnego stopnia wiedzy technicznej i umiejętności, ale wiele z nich umożliwia zdalną pracę i oferuje atrakcyjne możliwości kariery.

Praca w zawodach kreatywnych

Wiele zawodów kreatywnych przyciąga mężczyzn, a te obejmują różne dziedziny, takie jak sztuka, design, muzyka, film, literatura, moda, kulinaria i więcej. Oto kilka przykładów:

 • Kursy na grafika komputerowego. Ci cyfrowi profesjonaliści tworzą atrakcyjne i funkcjonalne projekty graficzne, zarówno dla druku, jak i dla mediów cyfrowych. Na rynku dostępny jest cały szereg kursów oraz szkoleń pomyślanych o początkujących i bardziej zaawansowanych grafikach. Skupiają się one zarówno na nauczeniu posługiwania się programami do projektowania graficznego, jak też pomagają w rozwoju warsztatu artystycznego i pobudzaniu kreatywności.

 • Kursy oraz szkolenia dla UX/UI Designer’ów i specjalistów ds. UX/UI. Eksperci od UX i UI to profesjonaliści odpowiedzialni za projektowanie interfejsów użytkownika i tworzenie aplikacji komputerowych i mobilnych, stron WWW, programów komputerowych, ale również rozmaitych urządzeń, które powinny być łatwe w obsłudze i estetyczne. Aktualnie rynek pracy zgłasza ogromne zapotrzebowanie na ego typu specjalistów, dlatego już nawet po prostym kursie możemy liczyć na pracę i rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczeń pod okiem bardziej doświadczonych kolegów.

 • Kurs tworzenia stron internetowych. Projektant stron internetowych to profesjonalista, który tworzy i projektuje strony internetowe. Do jego obowiązków należy zapewnienie atrakcyjnego i funkcjonalnego interfejsu użytkownika, który jest zarówno estetycznie przyjemny, jak i łatwy w nawigacji. Powinien on posiadać umiejętności w zakresie projektowania graficznego, w tym biegłość w narzędziach takich jak Adobe Photoshop czy Illustrator. Ponadto, powinien znać podstawy języków programowania takich jak HTML, CSS, a czasem JavaScript, aby móc implementować swoje projekty. Zrozumienie UX (doświadczenia użytkownika) i UI (interfejsu użytkownika) jest również kluczowe, ponieważ dobre strony internetowe powinny być intuicyjne i przyjazne dla użytkowników. Wiedza na temat SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) może również być przydatna, aby zaprojektowane strony były efektywne w przyciąganiu i zatrzymywaniu użytkowników.
Praca w usługach

Praca w sektorze usług obejmuje różne zawody i branże, które koncentrują się na świadczeniu usług dla klientów, zamiast produkcji towarów. Może to obejmować takie dziedziny jak gastronomia, hotelarstwo, usługi zdrowotne, finanse, ubezpieczenia, edukacja, transport, usługi profesjonalne i wiele innych. Wedle niektórych usługi uchodzą za sektor kobiecy, ale nic bardziej mylnego. Jest cały szereg powodów, dla których mężczyźni wybierają pracę w usługach. 

Wiele zawodów w sektorze usług wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami, co może być satysfakcjonujące dla osób, które są towarzyskie. Sam sektor usług obejmuje tak wiele różnych branż i zawodów, że łatwo można znaleźć pracę, która pasuje do naszych zainteresowań i umiejętności. Wiele zawodów w sektorze usług oferuje elastyczne godziny pracy, co przyciąga do tego sektora wielu panów.

Praca w sektorze usług jest polecana dla panów, którzy są komunikatywni, cenią sobie pracę z ludźmi i potrafią dostosować się do potrzeb klienta. Wymaga ona często dobrych umiejętności interpersonalnych, umiejętności rozwiązywania problemów i elastyczności. Jakie kursy i szkolenia warto ukończyć, jeśli poszukujemy pracy w usługach?

 • Kursy trener personalny, instruktor fitnessu… To cała kategoria kursów, które obejmują dietetykę, ćwiczenia, kulturystykę, sporty wytrzymałościowe i inne formy dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Po ich ukończeniu możemy oferować pomoc w zbudowaniu formy prowadząc indywidualną działalność gospodarczą w charakterze trenera personalnego lub trenera sportowego, jak też zdecydować się na etat w klubie sportowym lub klubie fitness.

 • Kursy barmańskie. Barman to tradycyjnie męski zawód, w którym sednem pracy jest przygotowywanie i serwowanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych w barach, klubach i restauracjach. Barmani to jednak też towarzysze czasu spędzanego na mieście, dlatego ważne jest, żeby barman wchodził w interakcję z klientami i dbał o dobrą atmosferę. Kurs barmański przygotowuje do pracy w tym zawodzi od strony niejako technicznej, ale warto zapisać się na niego pod warunkiem, że lubimy wejść w interakcję z klientami baru.

 • Kurs baristy. Barista to specjalista od kawy, który potrafi przygotować różne rodzaje napojów kawowych. Barista musi znać różne techniki parzenia kawy, potrafić obsługiwać profesjonalny ekspres do kawy, a także często zajmuje się serwowaniem napojów i interakcją z klientami. Kursy na baristę trwają od kilku dni do kilku tygodni i polecane są zwłaszcza dla młodych mężczyzn, dla których praca w kawiarni i możliwość nawiązywania interakcji jest źródłem satysfakcji zawodowej. 

 • Kursy i szkolenia groomerskie. Groomer, zwany również psim fryzjerem, zajmuje się utrzymaniem higieny i zdrowia zwierząt domowych, szczególnie psów. Do obowiązków groomera należą między innymi strzyżenie sierści, mycie czy czyszczenie uszu. Uwielbiasz kontakt ze zwierzętami? Sam masz psa? Kurs groomerski może być świetnym pomysłem, zwłaszcza że zarobki najlepszych groomerów są naprawdę bardzo wysokie.

 • Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Mężczyźni często wybierają pracę w charakterze fizjoterapeuty. Fizjoterapeuci są specjalistami służby zdrowia, którzy pomagają pacjentom odzyskać, utrzymać lub poprawić swoją mobilność i funkcję fizyczną. Mogą pracować z osobami cierpiącymi na różne urazy i choroby, a ich praca często obejmuje zarówno terapię manualną, jak i pokierowanie pacjentów przez różne ćwiczenia. W zawodzie tym wymagana jest sprawność fizyczna, często pracuje się też z pacjentami, którzy są sportowcami bądź prowadzą aktywne życie. Dla wielu panów to doskonałe środowisko pracy.

 • Kursy masażu. Masażysta to osoba szkolona w różnych technikach masażu, które pomagają złagodzić ból, stres, napięcie mięśniowe i pomagają poprawić ogólny stan zdrowia. Masażysta może pracować w SPA, ośrodkach zdrowotnych, klubach sportowych, czy prowadzić prywatną praktykę. Jest to też zawód gwarantujący swobodę i niestandardowe godziny pracy, dlatego często wybierany jest rzez panów prowadzących mniej ułożony tryb życia.

Te zawody są popularne wśród mężczyzn, ponieważ oferują bezpośredni kontakt z klientami, możliwość wykorzystania specjalistycznych umiejętności i często dają pewną autonomię w pracy.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach i kursach?

Szkolenia i kursy są niezwykle ważne, ponieważ budują naszą atrakcyjność i zapewniają konkurencyjną przewagę na rynku pracy. Udział w nich umożliwia zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, które są niezbędne do zaspokojenia zmieniających się wymagań pracodawców. Przez inwestowanie w szkolenia oraz kursy możemy poszerzyć swoje horyzonty, zrozumieć nowe technologie i procesy oraz zdobyć cenne certyfikaty, które poprawiają naszą atrakcyjność dla potencjalnych pracodawców. Szkolenia i kursy przyczyniają się do zwiększenia do zwiększenia pewności siebie i radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z nowym stanowiskiem. Podsumowując, szkolenia i kursy są kluczowym elementem w procesie poszukiwania pracy i mogą znacznie zwiększyć szanse na zatrudnienie lub przebranżowienie!

Anna Gajewska

Anna Gajewska

Redaktor Eventis.pl

Interesuję się przede wszystkim tematyką rozwoju osobistego, budowania kompetencji z zakresu budowania zespołów, motywowania pracowników, efektywnej komunikacji, rozwoju inteligencji emocjonalnej i treningu asertywności, a także tematami radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, organizacją czasu pracy i pokrewnymi tematami.

Polecane wydarzenia

Centrum Szkoleniowe Heros Adam Rudowski

Kurs masażu I stopnia dla początkujących – tryb wieczorowy

 • już od 2 390 zł
 • już od 2 390 zł
Zapisz się

Badania wizualne VT (1+2) w multisektorze wyrobów (odlewy, odkuwki, rury, wyroby spawane i wyroby przerabiane plastycznie)

 • już od 4 550 zł
 • już od 4 550 zł
Zapisz się

ASME BPVC - Sekcja IX – spawanie

 • już od 750 zł
 • już od 750 zł
Zapisz się

PHP - programowanie na potrzeby www - operacje podstawowe

 • już od 1 600 zł
 • już od 1 600 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń
22 września 2023
Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online. Jak jednak sprawić, że nasz sklep internetowy zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce Google? Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?

Czytaj więcej
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne
15 września 2023
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne

Dowiedz się jak wykorzystać masową wysyłkę SMS w zgodzie z potrzebami twoich klientów i specyfiką branży, w której działa twoje przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?
14 września 2023
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele rodzajów pożyczek bankowych, wśród których możemy wyróżnić między innymi kredyty hipoteczne, firmowe i konsolidacyjne. Jednak największą popularnością cieszą się pożyczki, które pozwalają uzyskać finansowanie na dowolny cel.

Czytaj więcej
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje
13 września 2023
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje

Dowiedz się jaką rolę pełni kontroler finansowy, jakie powinien posiadać kompetencje, ile zarabia kontroler oraz jak zostać kontrolerem?

Czytaj więcej