Baza szkoleń i kursów assessment & development center!

  • Sprawdź terminy kursów i szkoleń z assessment & development center
  • Zapoznaj się z programem warsztatów, kursów i szkoleń
  • Zarejestruj się online na wybrane wydarzenie!
kursy i szkolenia assessment & development center

Szkolenia assessment & development center: 13

  • Katowice, 15-16 grudzień 2022
  • 1 690 zł
1 690 zł
1 690 zł
Artykuł

Assessment & Development center: szkolenia i kursy

Zastanawiasz się nad wrdożeniem nowoczenych metod rekrutacji i oceny kompetencji i potencjału kandydatów do pracy oraz pracowników? Dowiedz się czym są Assessment i Development center i jak wykorzystać je do rozwoju zasobów ludzkich w organizacji.

Czym jest Assessment center?

Assessment center często nazywany jest również centrum oceny i jest nowoczesną metodą oceny kompetencji oraz potencjału, w którym badani uczestnicy są obserwowani i oceniani przez zespół obiektywnych, wyszkolonych sędziów kompetentnych, tzw. asesorów. Assessmnet center jest uznaną metodą rekrutacji głównie na stanowiska menedżerskie oraz specjalistyczne cenioną z powodu swojej wielowymiarowości, obiektywności i uznanej skuteczności w diagnozowaniu przygotowania dango kandydata do pełnionej roli zawodowej.

Przebieg Assessment center

Assessment Center ma zasadniczo postać warsztatów, w trakcie których uczestnicy wykonują określone zadania, a assesorzy obserwują i oceniają uczestników pod wielowymiarowymi kryteriami. W assessment center bierze zazwyczaj grupa osób (zwyczajowo 4-8 osobowa), a sesja trwa kilka godzin w zależności od badanych obszarów i szczegółowości centrum oceny. Ćwiczenia wykonywane w trakcie warsztatów dobierane są w taki sposób, aby stwarzały okazję do obserwowania kompetencji, które zostały uznane za przydatne na danym stanowisku pracy. Cechą charakterystyczną assessment center jest badanie każdej kompetencji w trakcie wielu zadań oraz ocena formułowana przez przynajmniej dwóch niezależnych asesorów.

Czym jest Development center?

Development center często nazywany również centrum rozwoju jest popularną metodą oceny kompetencji pracowników lub współpracowników. Tak jak w przypadku assessment center proces oceny jest oparty o realizację wielu zadań i obserwację uczestników w trakcie ich realizacji przez asesorów, w celu zbadania poziomu kompetencji. Development center jest bliźniaczą metodą względem assessment center, przy czym w development center biorą udział pracownicy bądź współpracownicy danej organizacji, a nie kandydaci do pracy, jak ma to miejsce w przypadku assessment center. 

Szkolenia Assessment & Development center

Rynek szkoleń, kursów i warsztatów biznesowych oferuje szereg propozycji szkoleniowych pozwalających na zapoznanie się z metodyką assessment & development center. Są to zarówno szkolenia pozwalające zapoznać się z metodyką, zaletami i ogólnymi założeniami tej metodyki oceny kompetencji i potencjału, kierowane głównie do menedżerów oraz pracowników działów HR i zarządzania zasobami ludzkimi, jak też szkolenia i warsztaty przygotowujące do pełnienia roli asesora w trakcie sesji assessment i development center.

Kalendarz tego typu szkoleń i kursów dostępny jest u góry strony. Dostępne są w nim kursy online, a także szkolenia online i stacjonarne poświęcone tej metodyce. Szkolenia stacjonarne dostępne są głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Rzeszów, Łódź, Gdańsk czy Wrocław, gdzie zapotrzebowanie na tego typu szkolenia jest największe.

Wszystkie oferty szkoleń i kursów przedstawione powyżej pozwalają zapoznać się z programem zajęć, sylwetkami prelegentów, organizatorami i ich doświadczeniem w przygotowaniu szkoleń, kursów i konferencji oraz z możliwością sprawdzenia ceny szkolenia. W przypadku zainteresowania wzięciem udziału w szkoleniu lub kursie istnieje możliwość bezpłatnej rejestracji poprzez udostępniony formularz rejestracji online.

Assessment & Development center: szkolenia i kursy
Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach:

Szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje Assessment & Development center