Baza szkoleń i kursów dla księgowych z całej Polski!

 • Wyszukaj kursy i szkolenia księgowe zaplanowane w najbliższych miesiącach
 • Sprawdź ceny uczestnictwa, program oraz informacje o trenerach
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
 • Wyszukaj kursy i szkolenia księgowe zaplanowane w najbliższych miesiącach
 • Sprawdź ceny uczestnictwa, program oraz informacje o trenerach
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
szkolenia księgowe
Przewiń stronę

Szkolenia księgowe: 87

 • Warszawa, 15 kwietnia 2021
 • już od 650 PLN
już od 650 PLN
Artykuł

Najpopularniejsze szkolenia dla księgowości i księgowych

Księgowość to dziedzina, która wymaga stałego rozwoju i uzupełniania wiedzy, ponieważ jest ściśle związana ze stale zmieniającymi się przepisami prawa. Nic więc dziwnego, że rynek szkoleń księgowych jest tak bogaty. Podpowiadamy, jakimi kursami warto się zainteresować i wyjaśniamy, na jakiej podstawie wybierać szkolenia, kursy czy warsztaty szkoleniowe.

Szkolenia dla księgowości – czy warto?

Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie działalności firmy bez pomocy profesjonalisty z zakresu księgowości. Obowiązki formalne dotyczące rozliczeń często bywają bowiem przytłaczające lub po prostu niejasne. Sprawy nie ułatwiają zaś nieustannie zmieniane regulacje – co roku w Polsce przybywa co najmniej kilkanaście nowych przepisów związanych z księgowością lub podatkami. Dlatego w zawód księgowego wpisane jest ciągłe uzupełnianie wiedzy. Ważne, by z wprowadzanymi regulacjami zapoznawać się szybko, by móc od razu wdrożyć odpowiednie rozwiązania czy np. poinformować pracodawcę o nowych obowiązkach. Każdy nowy przepis trzeba również dokładnie i kompleksowo przeanalizować, by uniknąć pomyłek i błędów, które są niedopuszczalne.

Niezbędne umiejętności można zdobywać samodzielnie, jednak wiedza zebrana w ramach profesjonalnego kursu jest znacznie bardziej przystępna. Uczestnictwo w szkoleniach pomaga zaoszczędzić ponadto mnóstwo czasu, ponieważ nowe przepisy są od razu poddawane interpretacji, dzięki czemu bez trudu można poznać ich zastosowanie w praktyce. Warto również pamiętać, że szkolenia dla księgowości obejmują nie tylko zagadnienia związane ze zmianami w prawie. To również najlepszy sposób na poszerzenie swoich kompetencji o nowe obszary, co pozwoli zdobyć nowych klientów i zaoferować obsługę na najwyższym poziomie.

Podsumowując, szkolenia księgowe oferują:

 • najlepszy sposób na pozyskanie wiedzy o nowych regulacjach prawnych, zmianach w procedurach itp.,
 • zwiększenie konkurencyjności swoich usług,
 • zapewnienie firmom rzetelnej, kompleksowej obsługi,
 • możliwość rozszerzenia działalności,
 • możliwość pozyskania nowych klientów.
Dla kogo są szkolenia księgowe?

Korzystają z nich szczególnie główni księgowi i pracownicy działów księgowości w firmach, pracownicy administracji samorządowej, kierownicy działów finansowo-księgowych oraz właściciele firm z różnych branż. Zarówno niezależni księgowi, jak i firmy zatrudniające specjalistów z tego obszaru powinny pamiętać, że szkolenia to inwestycja, która bez wątpienia procentuje. Pracodawca, któremu zależy na płynnym, sprawnym działaniu przedsiębiorstwa powinien dbać o regularne doszkalanie działu księgowości i oferować mu możliwość poszerzania kompetencji.

Szkolenia księgowe – co wybrać?

Najpopularniejsze szkolenia księgowe każdego roku to te, które związane są z nowymi wymogami i przepisami prawa. Dlatego w tym roku największym zainteresowaniem cieszy się następująca tematyka:

Wciąż popularnością cieszy się również tematyka:

Warto pamiętać, że w pracy księgowego przydatne są również tzw. umiejętności miękkie, które również można rozwijać na dedykowanych kursach i seminariach. Większość stacjonarnych kursów oraz szkoleń dla księgowych realizowanych jest w największych ośrodkach miejskich, prym wiodą: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Gdańsk, Lublin, Bydgoszcz i Szczecin. W ofercie można spotakać również specjalistyczne wersje szkoleń dla księgowych z sektora publicznego, jednostek budżetowych, dla wspólnot mieszkaniowych czy ochrony zdrowia - ich oferta jest ograniczona, na szczęście część z nich realizowanych jest jako szkolenia online, co pozwala dołączyć do grupy szkoleniowej bez względu na miejsce zamieszkania czy pracy. Szkolenia online są zresztą najszybciej rosnącą kategorią szkoleń i kursów dla księgowych. Osobną kategorię stanowią szkolenia wyjazdowe, które łączą przyjemne z pożytecznym. Znaczna część szkoleń wyjazdowych z księgowości realizowanych jest w Zakopanem, Karpaczu oraz Kołobrzegu. W ofercie coraz częściej pojawiają się również szkolenia e-learningowe, które kierowane są zwłaszcza dla początkujących ksiegowych oraz osób, które planują podjęcie pracy w księgowości.

Jak wybrać szkolenie księgowe?

Nietrudno się zgodzić, że szkolenia księgowe są potrzebne każdemu, kto działa w tej branży. Ważne jednak, by odpowiednio zadbać o uzupełnianie wiedzy pracowników działu księgowego. Jak wybrać właściwe szkolenie? Pierwszym problemem może być tematyka i program. Te powinny być aktualne oraz kompleksowe. Szkoleniowiec powinien udostępnić listę zagadnień, które będą poruszane w ramach danego kursu. Dobrze ją dokładnie przestudiować i ewentualnie porównać z innymi podobnymi produktami, by wybrać taki, który traktuje temat najdogłębniej lub pod interesującym uczestnika kątem. W przypadku większych firm niekiedy warto zorganizować szkolenie zamknięte dla pracowników z indywidualnie ułożonym programem.

Bardzo ważny jest też sposób prowadzenia szkolenia – powinno być interesujące oraz przekazywać przede wszystkim praktyczną wiedzę. Dlatego najlepsze kursy prowadzone są przez ekspertów, którzy sami mają wieloletnie doświadczenie w branży. W miarę możliwości ich program powinien obejmować ćwiczenia praktyczne, które ułatwią zaznajomienie się z tematem. Dlatego zawsze należy sprawdzać opinie o wybranym ośrodku szkoleniowym i kompetencje osób prowadzących szkolenia księgowe.

Najpopularniejsze szkolenia dla księgowości i księgowych