Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Szkolenia księgowe: baza szkoleń i kursów dla księgowości

Wyświetlone wszystkie (121)
1
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION

Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION

Szkolenia księgowe: baza szkoleń i kursów dla księgowości Szkolenia księgowe: baza szkoleń i kursów dla księgowości

Wyświetlone wszystkie (121)
1
Zobacz również

Najpopularniejsze szkolenia dla księgowości w 2020 roku

Księgowość to dziedzina, która wymaga stałego rozwoju i uzupełniania wiedzy, ponieważ jest ściśle związana ze stale zmieniającymi się przepisami prawa. Nic więc dziwnego, że rynek szkoleń księgowych jest tak bogaty. Podpowiadamy, jakimi kursami warto się zainteresować w 2020 roku i wyjaśniamy, na jakiej podstawie wybierać produkty szkoleniowe.

Szkolenia dla księgowości – czy warto?

Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie działalności firmy bez pomocy profesjonalisty z zakresu księgowości. Obowiązki formalne dotyczące rozliczeń często bywają bowiem przytłaczające lub po prostu niejasne. Sprawy nie ułatwiają zaś nieustannie zmieniane regulacje – co roku w Polsce przybywa co najmniej kilkanaście nowych przepisów związanych z księgowością lub podatkami. Dlatego w zawód księgowego wpisane jest ciągłe uzupełnianie wiedzy. Ważne, by z wprowadzanymi regulacjami zapoznawać się szybko, by móc od razu wdrożyć odpowiednie rozwiązania czy np. poinformować pracodawcę o nowych obowiązkach. Każdy nowy przepis trzeba również dokładnie i kompleksowo przeanalizować, by uniknąć pomyłek i błędów, które są niedopuszczalne.

Niezbędne umiejętności można zdobywać samodzielnie, jednak wiedza zebrana w ramach profesjonalnego kursu jest znacznie bardziej przystępna. Uczestnictwo w szkoleniach pomaga zaoszczędzić ponadto mnóstwo czasu, ponieważ nowe przepisy są od razu poddawane interpretacji, dzięki czemu bez trudu można poznać ich zastosowanie w praktyce. Warto również pamiętać, że szkolenia dla księgowości obejmują nie tylko zagadnienia związane ze zmianami w prawie. To również najlepszy sposób na poszerzenie swoich kompetencji o nowe obszary, co pozwoli zdobyć nowych klientów i zaoferować obsługę na najwyższym poziomie.

Podsumowując, szkolenia księgowe oferują:
 • najlepszy sposób na pozyskanie wiedzy o nowych regulacjach prawnych, zmianach w procedurach itp.,
 • zwiększenie konkurencyjności swoich usług,
 • zapewnienie firmom rzetelnej, kompleksowej obsługi,
 • możliwość rozszerzenia działalności,
 • możliwość pozyskania nowych klientów.

Dla kogo są szkolenia księgowe?

Korzystają z nich szczególnie główni księgowi i pracownicy działów księgowości w firmach, pracownicy administracji samorządowej, kierownicy działów finansowo-księgowych oraz właściciele firm z różnych branż. Zarówno niezależni księgowi, jak i firmy zatrudniające specjalistów z tego obszaru powinny pamiętać, że szkolenia to inwestycja, która bez wątpienia procentuje. Pracodawca, któremu zależy na płynnym, sprawnym działaniu przedsiębiorstwa powinien dbać o regularne doszkalanie działu księgowości i oferować mu możliwość poszerzania kompetencji.

Szkolenia księgowe na 2020 rok – co wybrać?

Najpopularniejsze szkolenia księgowe każdego roku to te, które związane są z nowymi wymogami i przepisami prawa. Dlatego w 2020 roku największym zainteresowaniem cieszy się następująca tematyka:
 • podatki dochodowe na przełomie roku 2019 i 2020 roku (PIT, CIT),
 • podatek VAT w 2020 r. – zmiany i najnowsze orzecznictwo (w tym nowy plik JPK VAT oraz zmiany w podatku VAT w międzynarodowym obrocie towarowym),
 • VAT w jednostkach samorządu terytorialnego w 2020 roku,
 • zmiany w PIT, Ordynacji podatkowej i KKS,
 • Pracownicze Plany Kapitałowe,
 • zmiany w prawie pracy w 2019 i 2020 roku,
 • Tarcza Antykryzysowa i jej wpływ na rachunkowość oraz prawo podatkowe.
Wciąż popularnością cieszy się również tematyka: Warto pamiętać, że w pracy księgowego przydatne są również tzw. umiejętności miękkie, które również można rozwijać na dedykowanych kursach i seminariach.

Jak wybrać szkolenie księgowe?

Nietrudno się zgodzić, że szkolenia księgowe są potrzebne każdemu, kto działa w tej branży. Ważne jednak, by odpowiednio zadbać o uzupełnianie wiedzy pracowników działu księgowego. Jak wybrać właściwe szkolenie? Pierwszym problemem może być tematyka i program. Te powinny być aktualne oraz kompleksowe. Szkoleniowiec powinien udostępnić listę zagadnień, które będą poruszane w ramach danego kursu. Dobrze ją dokładnie przestudiować i ewentualnie porównać z innymi podobnymi produktami, by wybrać taki, który traktuje temat najdogłębniej lub pod interesującym uczestnika kątem. W przypadku większych firm niekiedy warto zorganizować szkolenie zamknięte dla pracowników z indywidualnie ułożonym programem.

Bardzo ważny jest też sposób prowadzenia szkolenia – powinno być interesujące oraz przekazywać przede wszystkim praktyczną wiedzę. Dlatego najlepsze kursy prowadzone są przez ekspertów, którzy sami mają wieloletnie doświadczenie w branży. W miarę możliwości ich program powinien obejmować ćwiczenia praktyczne, które ułatwią zaznajomienie się z tematem. Dlatego zawsze należy sprawdzać opinie o wybranym ośrodku szkoleniowym i kompetencje osób prowadzących szkolenia księgowe.