Szkolenia, kursy i konferencje dla farmacji, biotechnologii i kosmetyków!

 • Znajdź wydarzenia dla farmacji, biotechnologii i branży kosmetyków
 • Sprawdź program, informacje o prelegentach i warunkach uczestnictwa
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
farmacja, biotechnologia, kosmetyki

Farmacja, Biotechnologia, Kosmetyki: 95

 • Online, 10 październik 2022
 • 790 zł
790 zł
 • Online, 21 wrzesień 2022
 • 790 zł
790 zł
 • Online, 16 wrzesień 2022
 • 750 zł
750 zł
 • Online, 12 wrzesień 2022
 • 790 zł
790 zł
Artykuł

Farmacja, biotechnologia, kosmetyki - szkolenia dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i biotechnologii

Branża farmaceutyczna, biotechnologiczna i kosmetyczna wyróżniają się stałym rozwojem i wysoką innowacyjnością. To sektor, w którym niezwykle istotna jest wiedza, wymiana doświadczeń oraz ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Ocenia się również, że branże te w dalszym ciągu będą dynamicznie się rozwijać mimo wielu wyzwań i zmieniającego się świata, a co za tym idzie będą stwarzać dobre możliwości zatrudnienia. Dowiedz się więcej na temat funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i biotechnologii oraz sprawdź jakie szkolenia i kursy pomagają rozwijać wiedzę i praktyczne umiejętności w tych dziedzinach.

Branża farmaceutyczna, przemysł farmaceutyczny

Farmaceutyka to dział gospodarki zajmujący się lekami. Odpowiada on zarówno za badania nad nowymi lekami, jak i ich produkcję przemysłową czy dystrybucję. Jest to branża zdominowana przez duże koncerny o międzynarodowym zakresie działania i olbrzymich obrotach. Farmacja to z kolei nauka o lekach, która zajmuje się badaniem ich wpływu na organizm oraz stosowaniem farmakoterapii. Zajmuje się jednak nie tylko lekami syntetycznymi opracowywanymi i wytwarzanymi przez wspomniane koncerny, ale również lekami biologicznymi czy naturalnymi, a także składnikami kosmetyków oraz żywności.

Branża biotechnologiczna

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki zajmującą się wykorzystaniem wiedzy biologicznej w przemyśle. Jej metody stosowane są od tysięcy lat, wszędzie tam, gdzie w procesach technologicznych wykorzystuje się organizmy żywe lub ich składniki (np. bakterie, drożdże itd.). Dziś kojarzy się jednak tę branżę przede wszystkim z pracami dotyczącymi modyfikacji genetycznych organizmów – np. w produkcji lekarstw. Dlatego ma ona ścisłe powiązania z farmakologią. Osiągnięcia biotechnologiczne wykorzystuje się również m.in. w:

 • produkcji kosmetyków, biofarmaceutyków,
 • ochronie zdrowia,
 • doskonaleniu produkcji roślinnej i zwierzęcej,
 • ochronie środowiska.
Branża kosmetyczna, przemysł kosmetyczny

Początki branży kosmetycznej również sięgają setek lat wstecz. Dziś jest to ogromny, generujący miliardy dolarów zysków przemysł o ogromnym znaczeniu dla światowej gospodarki i biznesu. Kosmetyka to sztuka upiększania i pielęgnacji ciała.

Do branży kosmetycznej można zaliczyć wiele dziedzin, w tym:

 • produkcję kosmetyków (począwszy od czyszczących poprzez zapachowe, pielęgnujące i ochronne, aż po tzw. kosmetyki kolorowe),
 • działalność badawczo-rozwojową nakierowaną na opracowywanie nowych produktów kosmetycznych,
 • produkcję opakowań kosmetycznych.

Można do niej zaliczyć również działalność usługową związaną z przeprowadzaniem zabiegów upiększających.

Przyszłość branży farmaceutycznej, biotechnologicznej, kosmetycznej

Sektor farmaceutyczny, biotechnologiczny i kosmetyczny rozwija się na całym świecie – również w Polsce – bardzo szybko. Są to branże, w których niesamowicie docenia się znaczenie innowacji. Produkty oraz technologie wykorzystywane przy ich wytwarzaniu są stale udoskonalane pod względem formuł czy zastosowanych składników. Szczególnie biotechnologia zalicza bardzo dynamiczny rozwój, obecnie wpływając na wiele dziedzin codziennego życia.

W najbliższym czasie może ona mieć jeszcze większe znaczenie ze względu na zapotrzebowanie medycyny na nowe technologie gromadzące informacje o pacjencie i umożliwiające jego skuteczniejszą diagnostykę oraz leczenie. Na znaczeniu na pewno będą też zyskiwać terapie medycyny regeneracyjnej związane z inżynierią tkankową.

Polska wyróżnia się olbrzymim potencjałem dla rozwoju branży biotechnologicznej, a także farmaceutycznej i kosmetycznej. Dzieje się tak dlatego, że:

 • dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą,
 • oferuje inwestorom zagranicznym atrakcyjne warunki w zakresie kosztów i wydajności pracy,
 • zachęca polityką rządu sprzyjającą wspieraniu inwestycji w nowe technologie,
 • dysponuje rozległym zapleczem badawczym,
 • wciąż rozwija się w zakresie badań i rozwoju, co odzwierciedlają wzrastające wydatki biznesowe i publiczne w tym sektorze,
 • wykazuje się szybkim rozwojem również w dziedzinach pokrewnych.
Praca w sektorze biotechnologicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym – szkolenia, kursy, konferencje

Rozwój sektora powoduje również rosnące zapotrzebowanie na specjalistów. Na szczęście Polska nie może narzekać na brak absolwentów kierunków związanych z biotechnologią i pokrewnymi dziedzinami. Ważne jest jednak stałe poszerzanie swoich kompetencji i wiedzy. Kluczowe dla pracowników tego sektora są m.in. regulacje prawne dotyczące produktów kosmetycznych, substancji chemicznych, procesów biotechnologicznych, produkcji żywności, leków itd. Istotna może być również znajomość Globalnie Ujednoliconego Systemu Klasyfikacji i Oznakowania (GHS), a także GHP (z ang. Good Hygienic Practice) i GMP (z ang. Good Manufacturing Practice), czyli Dobrej Praktyki Higienicznej i Dobrej Praktyki Produkcyjnej – systemów mających na celu utrzymanie odpowiedniej kontroli higieny środowiska pracy i procesów technologicznych w firmach z branży żywnościowej.

Szkolenia, kursy, konferencje dla farmacji, biotechnologii i przemysłu kosmetycznego:

Z roku na rok rynek kursów i szkoleń dla biotechnologów, inżynierów i specjalistów zajmujących się kosmetykami i farmaceutykami rośnie i oferuje coraz ciekawsze tematy. Oprócz specjalistycznych szkoleń stałym powodzeniem cieszą się:

Wiele ze szkoleń, kursów i konferencji dla farmacji, branży biotech i kosmetyków organizowanych jest w największych miastach w Polsce, ale coraz więcej szkoleń i kursów organizowanych jest online.

Jakie szkolenia, kursy i warsztaty można znaleźć w bazie?

W bazie staraliśmy się zgromadzić szkolenia dla przemysłu farmaceutycznego, szkolenia dla farmaceutów (w tym online), szkolenia dla KAM firm farmaceutycznych, szkolenia i kursy dla biotechnologów, firm biotech oraz biofarm, a także kursy, szkolenia i warsztaty skierowane do branży kosmetycznej i kosmetologów. W ofercie znaleźć można między innymi szkolenia GMP (farmacja, kosmetyki, biotechnologia), szkolenia kosmetyczne UE, kursy z ustawy o kosmetykach, szkolenia z mikrobiologii kosmetyków, kursy dotyczące normy ISO 22716 dotyczącej kosmetyków, warsztaty z oznakowania kosmetyków, prowadzenia reklamy kosmetyków oraz oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Wszystkie zgromadzone oferty zawierają program szkolenia oraz ceny uczestnictwa. Po wybraniu konkretnego szkolenia lub kursu rejestracja udziału możliwa jest poprzez nasz bezpłatny formularz rejestracji online. 

Farmacja, biotechnologia, kosmetyki - szkolenia dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i biotechnologii
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Konferencje, szkolenia i kursy: farmacja, biotechnologia, kosmetologia

Dowiedz się jak działa baza szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji skierowanych do branż farmaceutycznej, biotechnologicznej i producentów kosmetyków!
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Naszą misją jest zebrać jak najwięcej wydarzeń merytorycznych, takich jak szkolenia, kursy, konferencje, kongresy, targi i seminaria, skierowanych do sektora farmacji, biotechnologii i producentów kosmetyków w jednym miejscu!

To bardzo proste, wystarczy że wypełnisz elektroniczny formularz rejestracji na wydarzenie, a trafi on do organizatora wydarzenia. Skontaktuje się on z Tobą, aby potwierdzić rejestrację, przyjąć płatność i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w stopce strony internetowej. Przedstawimy zasady współpracy oraz założymy dla Ciebie konto organizatora pozwalające na samodzielne umieszczanie informacji o organizowanych szkoleniach, kursach, kongresach i konferencjach w bazie!
Szkolenia dla farmacji, biotech i kosmetologii

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych szkoleniach i kursach dla farmacji, biotech i kosmetologii!