eSzkolenia: baza e-szkoleń na każdy temat!

 • Znajdź eSzkolenia organizowane przez ponad 700 firm szkoleniowych
 • Poznaj program e-szkoleń, ich ceny i zarejestruj się online!
Rozwiń Szukasz e szkoleń? Świetnie, w naszej bazie zgromadziliśmy e szkolenia organizowane przez setki profesjonalnych firm szkoleniowych z całej Polski. Każde e-szkolenie w naszej bazie pozisada informacje o terminie realizacji, programie zajęć, platformie na której odbywają się zajęcia, a także informacje o cenach uczestnictwa i możliwość bezpłatnej rejestracji online. eSzkolenia zdobywają coraz większą popularność - nic dziwnego, eszkolenie pozwala Ci podnosić swoją wiedzę i umiejętności bez wychodzenia z domu oraz uzyskać certyfikat potwierdzający udział w e-szkoleniu! Zwiń

eSzkolenia, e-szkolenie

eSzkolenia, e-szkolenia: 3240

 • Online, 22-24 czerwiec 2022
 • 2 999 zł
2 999 zł
Artykuł

eSzkolenia: czym są i jak różnią się od tradycyjnych szkoleń?

eSzkolenia cieszą się coraz większą popularnością, ale wiele osób podchodzi do nich wciąż z rezerwą zastanawiając się jaka jest efektywność e-szkoleń i jak wypadają one na tle tradycyjnych szkoleń stacjonarnych realizowanych na żywo, w sali szkoleniowej. Czy e-szkolenia przez Internet mogą być równie efektywne? Jakie są rodzaje e-szkoleń? Sprawdź w naszym artykule!

Czym są eSzkolenia?

eSzkolenia jak każdy się domyśla to szkolenia realizowane przez Internet. Nie każdy jednak wie, że rozróżniamy bardzo wiele eSzkoleń:

 • eSzkolenia na żywo - cechą tego typu e-szkoleń jest ich realizacja na żywo, a więc w wirtualnej sali szkoleniowej, poprzez platformy do wideokonferencji, np. Microsoft Teams, Zoom, Skypie itp. Są to e-szkolenia najbliższe w swoim kształcie do tradycyjnych szkoleń. Zarówno trener, jak i uczestnicy mają możliwość rozmawiania ze sobą, zadawania pytań, uzyskania odpowiedzi na indywidualne pytania. Zajęcia prowadzone są na żywo, polegają nie tylko na wykładach, prelekcjach czy prezentacjach, ale mogą obejmować również dyskusję, pracę w grupach, interaktywne ćwiczenia itp. Efektywność tego typu e-szkoleń jest bardzo wysoka, zbliżona do szkoleń stacjonarnych. Oczywiście nie każdy temat można realizować poprzez eSzkolenie, jednakże większość tematów biznesowych, z rozwoju osobistego, IT i programowania, języków obcych itp. może być z powodzeniem zrealizowana jako e-szkolenie.
 • eSzkolenia e-learningowe - w tego typu eSzkoleniu otrzymujemy dostęp do platformy e-learningowej, na której umieszczone są materiały szkoleniowe składające się na eSzkolenie. Są to przede wszystkim nagrania wideo, interaktywne prezentacje, materiały tekstowe i multimedialne, ćwiczenia z automatyczną analizą odpowiedzi. Niestety tego typu eSzkolenie nie posiada możliwości bezpośredniego kontaktu z trenerem, ani innymi uczestnikami e-szkolenia. Dlatego na platformach e-learningowych spotkamy rozwiązania takie jak forum dyskusyjne, chat czy poczta elektroniczna poprzez którą możemy skontaktować się z trenerem lub innymi uczestnikami i dopytać o nurtujące nas kwestie. Jednakże nie jest to kontakt bezpośredni. eSzkolenie e-learningowe realizujemy we własnym tempie i dogodnym dla nas czasie, jest to bez wątpienia duża wygoda, ale wymaga też od nas wysokiej samomotywacji i mobilizacji do realizacji kolejnych partii materiału szkoleniowego. Między innymi z tych powodów e-learning stosowany jest raczej w prostszych zastosowaniach, tematach wymagających głównie zapoznania się z informacjami, bez konieczności ich dogłębnego przećwiczenia czy przedyskutowania.
Ceny eSzkoleń

Rynek e-szkoleń jest mocno zróżnicowany również pod względem cenowym. Można wyróżnić trzy główne kategorie eSzkoleń:

 • eSzkolenia darmowe/bezpłatne - znajdziemy je na coraz liczniejszych platformach e-learningowych. Główne tematy to technologie komputerowe, IT i programowanie, ale znajdziemy na nich równiesz eSzkolenia z wykorzystania programów graficznych, rozwoju osobistego czy biznesowe. Jest to niestety segment eSzkoleń cechujący się relatywnie niską jakością, dlatego zanim zdecydujemy się na bezpłątne, darmowe eSzkolenie warto przeczytać opinie innych uczestników.
 • darmowe eSzkolenia z odpłatnym certyfikatem - jest to szybko rosnący segment eSzkoleń, w którym udział w eSzkoleniu jest co prawda bezpłatny, ale uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu wymaga wniesienia opłaty. Certyfikat jest istotnym potwierdzeniem zdobytej wiedzy, zwłaszcza w przypadku eSzkoleń kończących się egzaminem, i może znacząco poprawiać naszą pozycję na rynku pracy. Warto więc przed rozpoczęciem tego typu e-szkolenia zapoznać się z ceną certyfikatu, którego koszt z reguły kształtuje się w przedziale od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych.
 • eSzkolenia e-learningowe - ze względu na możliwość oferowania tego typu eSzkolenia szerokiemu gronu odbiorców, koszty tego typu e-szkoleń są bardzo przystępne. Cena zaczyna się od kilkudziesięciu złotych, ale górnej granicy nie ma, zdarzają się na eSzkolenia, których ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Średnio zapłacimy jednak około 200-300 złotych.
 • płatne e-Szkolenia na żywo - są to eSzkolenia zdecydowanie najwyżej jakości, ale również droższe od wcześniej wymienianych. Cena eSzkoleń prowadzonych na żywo z natury musi być wysza, gdyż grupa szkoleniowa jest bardzo ograniczona (z reguły nie więcej niż 8-10 osób, przy czym najczęściej spotyka się eSzkolenia 6-osobowe), a trener jest angażowany na czas szkolenia tylko na potrzeby uczestników tego konkretnego szkolenia. W cenie znajduje się z reguły certyfikat, więc nie musimy za niego dopłacać, chociaż zdarzają się e-szkolenia akredytowane, gdzie organizowane są dodatkowe egzaminy przed niezależną komisją egzaminacyjną i otrzymujemy certyfikat zewnętrznej instytucji certyfikującej - wówczas najczęściej egzamin wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty, certyfikat jest z reguły bezpłatny. Biorąc pod uwagę efektywność tego typu eSzkoleń warto zdecydować się na niezbędną inwestycję, która z reguły oznacza wydatek od 200 do nawet 3000 złotych. Górna granica nie istnieje, ale średnio zapłacimy około 800-1000 złotych za eSzkolenie dwudniowe.
Czym kierować się wybierając eSzkolenie?

W gąszczu ofert e-szkoleniowych łatwo wybrać ofertę, która nie spełni naszych oczekiwań i którą będziemy postrzegać jako kolejny e-learning do przeklikania. Dlatego zanim zdecydowamy się na e-szkolenie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 1. Zastanów się nad własnymi potrzebami - pomyśl jakiego e-szkolenia szukasz i jakie masz względem niego oczekiwania? Czy brakuje Ci wiedzy teoretycznej w danym temacie i chcesz dowiedzieć się podstaw funkcjonowania danego zagadnienia, a może poszukujesz możliwości ćwiczenia i rozwijania już posiadanych umiejętności? Twoje potrzeby szkoleniowe i ich zrozumienie są najważniejsze, aby wybrać dobre eSzkolenie. Szukając podstawowej wiedzy w danym temacie śmiało możemy się zdecydować na tradycyjne szkolenie e-learningowe, które w sposób kompleksowy i ciekawy przedstawi nam najważniejsze zagadnienia w danym temacie. Jeśli jednek poszukujemy rozwoju praktycznych umiejętności dużo lepszym wyborem będzie e-szkolenie na żywo.
 2. Porównaj program eszkoleń od różnych organizatorów - każdy organizator w programie e-szkolenia kładzie nacisk na inne zagadnienia, jednym poświęcając dużo uwagi i oferując zróżnicowane metody dydaktyczne zapoznania się z nimi (np. ćwiczenia, panele dyskusyjne, wykład, prezentację...), a o inne jedynie zahaczając. Dlatego szczegółowa analiza programu e-szkolenia jest kluczowa, gdy chcemy dokonać świadomego i dobrego wyboru.
 3. Dowiedz się kto będzie trenerem - sprawdź kto jest autorem e-szkolenia lub kto będzie trenerem w czasie zajęć na żywo. Osoba taka powinna posiadać nie tylko doświadczenie w dziedzinie, której chce uczyć, ale również przygotowanie do bycia trenerem i przekazywania wiedzy. Dobry trener potrafi zarazić energią i pasją do tematu, zaangażować uczestników i sprawić, że będą oni chłonąć przekazywaną wiedzę.
 4. Porównaj ceny ofert - ceny e-szkoleń mogą się znacząco różnić w zależności od organizatora, miejsca i czasu odbycia się e-szkolenia oraz dokładego programu zajęć. To samo eszkolenie, bądź o zbliżonym zakresie omawianych zajęć, może różnić się ceną nawet o kilkaset procent. Nie warto przepłacać, a z drugiej strony warto pamiętać, że za dobre e-szkolenie warto zapłacić nawet podwóją cenę niż za przeciętne. Chcąc wybrać dobrze porównujmy ceny oferowane przez różne firmy szkoleniowe i autorów e-szkoleń.
E-szkolenia - czy są równie skuteczne jak szkolenia tradycyjne?

Epidemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na rynek szkoleń w Polsce i na świecie, zwłaszcza rynek szkoleń biznesowych. Wiele form szkoleniowych przeniosło zajęcia z sal szkoleniowych na rozmaitego typu platformy do prowadzenia zajęć online. Czy jednak zmiany wymuszone przez sytuację epidemiczną odbijają się na jakości szkoleń? Czy eszkolenia realizowane przez Internet są równie skuteczne, co szkolenia tradycyjne, realizowane w sali szkoleniowej? Odpowiedzi na to pytanie może być tak wiele, jak ofert e-szkoleń na rynku. W zależności od tego jak bardzo organizator zadbał o jakość szkoleń zdalnych, moga one być równie skuteczne jak stacjonarne. Jak w przypadku każdej dużej i szyko postępującej zmiany, organizatorzy szkoleń muszą nauczyć się realizować zajęcia zdalne. Niektórym idzie to lepiej, inni wciąż są w procesie uczenia się. Co do zasady jednak, zajęcia online, mogą być równie skuteczne jak stacjonarne, jeśli odpowiednio zadbamy o ich formułę, dostosujemy tok realizacji do ograniczeń jakie stwarza sieć Internet i zdalna komunikacja. Pierwsze badania dowodzą jednak, że satysfakcja uczestników z e-szkoleń nie uległa zmianie w porównaniu do szkoleń stacjonarnych. Warto więc otworzyć się na taką formę poszerzenia wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń! Zwłaszcza że eszkolenie nie generuje kosztów związanych z odbywaniem podróży służbowej. Większość e-szkoleń okazuje się tańsza od ich tradycyjnych odpowiedników.

eSzkolenia: czym są i jak różnią się od tradycyjnych szkoleń?
E-szkolenia

Poradniki, newsy, artykuły

Platformy do kursów online i szkoleń internetowych
23 maja 2022
Platformy do kursów online i szkoleń internetowych

Sprawdź czym są platformy do kursów i szkoleń online i jakie są najpopularniejsze programy i platformy do tworzenia, prowadzenia i wyszukiwania szkoleń i kursów internetowych.

Czytaj więcej
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?
20 maja 2022
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?

Zastanawiasz się czy twój pracodawca może pomóc Ci sfinansować udział w szkoleniu lub kursie? Sprawdź jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę oraz pobierz nasz bezpłatny wzór.

Czytaj więcej
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!
5 maja 2022
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!

Sprawdź co oznacza słowo compliance, jakie są zadania compliance oraz kto zobowiązany jest wdrożyć system compliance w celu zapewnienia, że przedsiębiorstwo, instytucja lub organizacja prowadzą działalność zgodnie z prawem.

Czytaj więcej
10% przychodu z marca 2022 przekażemy na pomoc Ukrainie!
4 marca 2022
10% przychodu z marca 2022 przekażemy na pomoc Ukrainie!

Serwis Eventis.pl przekaże 10% przychodu z marca 2022 na rzecz organizacji humanitarnych zajmujących się pomocą uchodźcom z Ukrainy oraz mieszkańcom Ukrainy.

Czytaj więcej
E-szkolenia, eszkolenia

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia raz w tygodniu o nowych e-szkoleniach dodanych na stronie!