Ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego dla początkujących

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Po teoretycznym wstępie dotyczącym budowy najważniejszego elementu dokumentacji kosmetyków, uczestnicy szkolenia zapoznają się z najbardziej cenionymi, ogólnodostępnymi bazami danych, z których Safety Assessorzy czerpią wiedzę. Mocnym punktem szkolenia są warsztaty polegające na wykonywaniu podstawowych wyliczeń toksykologicznych, pozwalających na ocenę bezpieczeństwa produktu.

Kto powinien wziąć udział?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie osoby, które rozpoczynają lub planują rozpocząć swoją aktywność zawodową w obszarze oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, a także pracowników firm produkujących i importujących kosmetyki, odpowiedzialnych za weryfikację dokumentacji i ocenę jej poprawności.

Program szkolenia

  1. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Szczegółowe omówienie części A i B.
  2. Ocena toksykologiczna składników produktu kosmetycznego, identyfikacja zagrożeń – przegląd ogólnodostępnych baz danych.
  3. Ocena przydatności danych toksykologicznych – najistotniejsze dla oceny bezpieczeństwa punkty końcowe.
  4. Ocena narażenia, scenariusze narażenia - źródła informacji o możliwych zastosowaniach produktów kosmetycznych, ilościowa ocena narażenia, wyliczanie współczynników narażenia.
  5. Wyliczanie Marginesów Bezpieczeństwa dla składników produktu kosmetycznego.
  6. Braki danych w ocenie bezpieczeństwa produktu kosmetycznego – przykłady uzasadnień.

Czas trwania

9:45-16:00

Prelegenci

mgr Marta Kuberska-Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa Składnikowa, Grupa Legislacyjna, Grupa Claims). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „Kwartalnik Chemiczny Prawo i Wiedza”. Specjalista ds. oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Doradca w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!