Ulga Innovation Box (IP Box) w praktyce

O szkoleniu

Ulga podatkowa IP Box jest nowoczesnym rozwiązaniem podatkowym dla specjalistów z branży IT, która pozwala na zastosowanie obniżonej do 5% stawki podatku dochodowego. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze sposobem rozliczania ulgi IP Box. Na szkoleniu poruszone zostaną najnowsze interpretacje organów podatkowych dotyczące tej ulgi.

Kto powinien wziąć udział?

Odbiorcami szkolenia są nie tylko duże i wysokorozwinięte podmioty, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż katalog podmiotów dla których regulacje te mogą mieć zastosowanie jest stosunkowo szeroki. Dotyczą one przede wszystkim przedsiębiorstw wprowadzających na rynek nowe produkty lub usługi bądź ulepszających już istniejące - o ile występuje związek z kosztami kwalifikowalnymi.

 

Program szkolenia

 1. Cel wprowadzenia IP Box.
 2. Podmioty, które uprawnione są do stosowania IP Box.
 3. Kwalifikowane prawa własności intelektualnej.
 4. Dochód z kwalifikowanego IP (z opłat lub należności licencyjnych, ze sprzedaży, transakcje z podmiotami powiązanymi).
 5. Ewidencja przychodów i kosztów kwalifikowanego IP.
 6. Ustalenie podstawy opodatkowania z kwalifikowanego IP.
 7. Rozliczenie straty z kwalifikowanego IP.
 8. IP Box – zeznanie roczne.
 9. Stosowanie ulgi IP Box w tym samym roku podatkowym.
 10. Wdrożenia IP Box w firmie – omówienie aspektów praktycznych.

Czas trwania

10.00-16.30

Prelegenci

dr Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający Russell Bedford, Doktor Nauk Prawnych, Adwokat, Doradca Podatkowy,Certified Public Accountant – Biegły Rewident w Irlandii, Certified Fraud Examiner - Biegły ds. Wykrywania Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych, Certified Internal Controls Auditor - Międzynarodowy Audytor Wewnętrzny. Absolwent University of Cambridge - British Centre for English and European Legal Studies - Faculty of Law and Administration, absolwent i stypendysta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w rozliczeniach transakcji między podmiotami powiązanymi - transfer pricing, aspektach prawno-podatkowych M&A oraz zagadnieniach dotyczących pochodnych instrumentów finansowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
750
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: al. Jerozolimskie 123A
 • Kod pocztowy: 02-017
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 1132836115

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
02-017 Warszawa, Polska
al. Jerozolimskie 123A
woj. mazowieckie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!