Zmiany w podatkach 2023 - PIT, CIT, Ryczałt Ewidencjonowany, ukryta dywidenda, przepisy z mocą wsteczną

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zaprezentowanie zmian obowiązujących od 2022 r. oraz projektowanych zmian na rok 2023 w zakresie podatku dochodowego (CIT, PIT i ryczałt ewidencjonowany) oraz podatku VAT, W 2022 r. do istotnych zmian zaliczyć należy wprowadzenie na gruncie podatków dochodowych dodatkowych ulg dla przedsiębiorców, ograniczenie możliwości zaliczania niektórych wydatków do kosztów podatkowych, istotne zmiany w obszarze obowiązków płatnika. Niektóre rozwiązania będą obowiązywać od 2023 r. 

Kto powinien wziąć udział?

zapraszamy wszystkie osoby chętne uaktualnić swoją wiedzę w dziedzinie księgowości i finansów

 • głównych księgowych
 • księgowych
 • doradców podatkowych
 • pracowników biur podatkowych
 • doradców podatkowych, finansowych
 • przedsiębiorców

Program szkolenia

1. Zmiany w zakresie wspólnego rozliczania małżonków.
2. Zmiany w zakresie osób samotnie wychowujących dzieci.
3. Zwiększenie limitu zarobków dzieci i wpływ na możliwość korzystania przez rodziców z preferencji podatkowych.
4. Zmiany istotne dla przedsiębiorców (wprowadzenie nowych ulg, zmiany w ryczałcie podstawa wymiaru dla składki zdrowotnej w zależności od formy prawnej i formy opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej oraz wprowadzone zmiany od 01-07-2022 r.).
5. Nowe zwolnienia (ulga dla seniorów, ulga dla rodzin wielodzietnych, ulga dla powracających do kraju).
6. Ulgi dla przedsiębiorców.
7. Zmiany w zakresie skali podatkowej.
8. Odliczenia od dochodu i od podatku – istotne zmiany (np. w uldze rehabilitacyjnej).
9. Zeznania roczne za 2022 r. i możliwość zmiany formy opodatkowania dla przedsiębiorców z uwagi na zmianę skali podatkowej dla roku 2022 r.
10. Likwidacja ulgi dla klasy średniej, ale możliwość ustalenia hipotetycznego podatku w zeznaniu rocznym.
II
Zmiany w 2022 r. w PIT – dla płatnika
1. Brak obowiązku uwzględniania ulgi dla klasy średniej.
2. Zmiany w zakresie uwzględniania kwoty zmniejszającej podatek w zaliczkach.
3. Zmiany w zakresie przyjmowania oświadczeń i wniosków od podatników.
4. Zwolnienie płatnika z obowiązku poboru zaliczki na podatek.
5. Możliwość nie uwzględniania kosztów podatkowych dla pracowników na podstawie złożonego oświadczenia.
6. Zmiana stawki dla umów zlecenia do 200 zł. Kiedy można zastosować zryczałtowany podatek, a kiedy należy pobrać zaliczkę na podatek.
III
Projektowane zmiany w PIT i CIT na 2023 r.
Nowe wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów z uwzględnieniem zmian na rok 2023:
1. Odsetki od pożyczek na transakcje kapitałowe.
2. Planowana zmiana przepisów w zakresie kosztów finansowania dłużnego na transakcje kapitałowe.
3. Przepisy przejściowe – z mocą wsteczną?
4. Co z ukrytą dywidendą, czy przepisy wejdą życie w 2023 r.?

Czas trwania

9 - 15 (6 godzin)

Prelegenci

Barbara Spychała-Krzesaj
doradca podatkowy
MCS TAX Sp. z O.O.
Doradca Podatkowy Nr 11186 - Wykładowca i trener (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, WSB w Poznaniu, Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu) - Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Studium Podyplomowego w zakresie Rachunkowości oraz Studium Podyplomowego z Prawa Gospodarczego. - liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu technik pedagogicznych i podatku akcyzowego w Unii Europejskiej organizowane w ramach programu PHARE’99 „Wzmocniona Administracja Podatkowa”. - inspektor kontroli skarbowej; London of Chamber Commerce and Industry Examinations Board – Business English. - ekspert podatkowy w TV doświadczenie zawodowe: 1999-2004 - Izba Skarbowa w Poznaniu - przygotowywanie projektów decyzji w drugiej instancji - interpretacje przepisów prawa w zakresie podatków pośrednich i podatku dochodowego 2004 - Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu 2006 - Mianowany urzędnik służby cywilnej - analiza dokumentacji księgowej i podatkowej - szkolenia z zakresu prawa podatkowego dla pracowników administracji 2007-2010 - Kancelaria podatkowa - sporządzanie opinii prawnych, pism odwoławczych, pism procesowych - audyty podatkowe, analiza zagadnień podatkowych 2010 - Własna Kancelaria Podatkowa - doradztwo podatkowe - księgowość - kursy, szkolenia.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

clickmeeting
Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy); b. 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB lub więcej) c. System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS;

Rejestracja

Szkolenie
369
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • przerwy kawowe
 • pytania i odpowiedzi
Zniżki grupowe:
 • 2.71% przy zgłoszeniu min. 3 osób
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 • warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie zgłoszenia na minimum 4 dni robocze przed terminem rozpoczęcia wraz z potwierdzeniem dokonania płatności
 • po otrzymaniu zgłoszenia potwierdzimy jego przyjęcie w ciągu 48 godzin oraz przekażemy wszelkie informacje organizacyjne wraz z dokładnym adresem szkolenia - Poznań/Suchy Las
 • Firma MCS TAX Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia z przyczyn od niego niezależnych. W takim wypadku Organizator dokonuje zwrotu wpłaconych przez Uczestników szkolenia opłat na rachunek bankowy, z którego dokonana była płatność.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: MCS TAX Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: Zakątek 4
 • Kod pocztowy: 62-002
 • Miejscowość: Suchy Las
 • Numer NIP: 9721313225

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

MCS TAX Sp. z o.o.
62-002 Suchy Las, Polska Zakątek 4

Organizator

MCS TAX Sp. z o.o.
62-002 Suchy Las, Polska
Zakątek 4
woj. wielkopolskie
Miło nam poinformować, że połączyłyśmy siły, aby stworzyć mocny zespół ludzi ambitnych i pełnych pasji, posiadających bogate doświadczenie w księgowości, podatkach i finansach. MCS TAX sp. z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, V...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!