Szkolenia, kursy i konferencje dla produkcji i przemysłu!

 • Wyszukaj wydarzenia skierowane do przemysłu i działów produkcji!
 • Zapoznaj się z programem szkoleń, kursów i konferencji oraz ich cenami
 • Wybierz wydarzenie dla siebie i zarejestruj się na nie online
szkolenia, kursy i konferencje dla przemysłu i produkcji

Przemysł, produkcja: 417

 • Warszawa, 1-2 grudzień 2022
 • 1 406 zł
1 406 zł
Artykuł

Przemysł, produkcja: szkolenia dla produkcji i przemysłu!

Działalność produkcyjna i przetwórcza niegdyś była podstawą funkcjonowania gospodarki. Współcześnie co prawda coraz większe znaczenie mają usługi, ale branża przemysłowa nadal pozostaje jednym z ważnych filarów ekonomicznych wielu państw, w tym Polski, ulegając jednocześnie transformacji polegającej na dostosowaniu jej do nowych realiów. Omawiamy specyfikę branży, jej rolę i kierunki rozwoju. Dowiedz się więcej na temat produkcji i przemysłu!

Produkcja i przemysł – charakterystyka i znaczenie

Produkcja to dział gospodarki zajmujący się wytwarzaniem dóbr. Z kolei pod pojęciem przemysłu rozumie się wydobywanie zasobów przyrody i dostosowywanie ich do potrzeb ludzi na szeroką skalę. Nie sposób więc nie zauważyć znaczenia tego sektora dla gospodarki. Rozwinięta produkcja przemysłowa to główny filar działalności każdego kraju. Jest to branża niezwykle rozbudowana i stwarzająca szerokie możliwości.

Przemysł obejmuje liczne gałęzie, a podziału dokonuje się ze względu na rodzaj wytwarzanych lub przetwarzanych surowców. Każdą z gałęzi zwykle można podzielić również na dalsze podgrupy. Do sektora należą m.in.:

 • kopalnie,
 • rafinerie,
 • elektrownie i elektrociepłownie,
 • zakłady produkcyjne, fabryki (w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, budowlanym czy maszynowym),
 • huty,
 • tartaki,
 • przetwórnie spożywcze,
 • drukarnie.

Największe firmy przemysłowe w Polsce działają w branży wydobywczej, paliwowej i energetycznej. Nasz kraj może się też pochwalić dość wysoką stopą eksportu w sektorze motoryzacyjnym, AGD, spożywczym, chemicznym i meblarskim. Stale rozwijany jest też przemysł nowych technologii opierający się na innowacjach i zwykle łączący naukę z technologią.

Branża przemysłowo-produkcyjna bywa niedoceniana i spychana na dalszy plan na rzecz usług. Doświadczenie rozwiniętych gospodarek pokazuje jednak, że jej rola w kształtowaniu silnej ekonomii jest ogromna. Przemysł jednak nieustannie się zmienia wraz z postępem technologicznym. Obecne zaawansowanie w tym zakresie wpływa nie tylko na sposób realizacji wielu procesów, ale również generuje nowe produkty i gałęzie działalności.

Przyszłość produkcji i przemysłu

Rewolucja naukowo-techniczna jest obecnie faktem. Powoduje to istotne zmiany w sektorze przemysłowym. Obecne zakłady produkcyjne coraz częściej zupełnie przestają przypominać te znane jeszcze z początku obecnego millenium. Tzw. przemysł 4.0 oznacza wsparcie produkcji inteligentnymi systemami i nowoczesnymi technologiami. Dzięki nim możliwa jest optymalizacja procesów pod względem szybkości, kosztów czy precyzji wykonania. Fundamentami przemysłu 4.0 są bowiem automatyka, robotyka i sztuczna inteligencja. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na tego typu technologie oraz specjalistów, którzy są w stanie projektować i wdrażać odpowiednie rozwiązania. To jednak nie jedyne wyzwanie dla współczesnych firm. Ogromną rolę w przemyśle odgrywają też bowiem coraz bardziej wyśrubowane normy dotyczące ochrony środowiska – np. emisji dwutlenku węgla. W połączeniu z rosnącymi cenami energii dla wielu przedsiębiorstw oznacza to konieczność poszukiwania zupełnie nowych sposobów na poprawę wydajności energetycznej i ograniczenie emisji. Zwykle ich zainteresowaniem cieszą się źródła odnawialne i technologie, które pozwalają z nich korzystać.

Optymalizacja współczesnej produkcji i przemysłu może się odbywać na wiele sposobów i jest to obecnie główne zadanie menedżerów większości firm produkcyjnych i przemysłowych. Pomaga w tym zaawansowana analityka, której dokonuje się z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi. Szacuje się, że zadania związane z gromadzeniem, przetwarzaniem i analizą danych będą coraz ważniejsze dla kadry zarządzającej. To bowiem nieprzecenione źródło wiedzy pozwalające dostosować działanie przedsiębiorstwa do otoczenia rynkowego i przede wszystkim potrzeb klientów.

Praca w sektorze produkcyjnym i przemysłowym

Praca w sektorze produkcyjno-przemysłowym kojarzy się przede wszystkim ze stanowiskami o typowo fizycznym charakterze, jednak ten obraz fabryk powoli odchodzi w zapomnienie. Nowoczesna produkcja to przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści nadzorujący pracę maszyn i wdrażający innowacje w celu ciągłej optymalizacji procesów. Dlatego też branża staje się coraz bardziej atrakcyjna dla pracowników, a firmy coraz częściej interesują się szkoleniami ułatwiającymi transformację ich działalności zgodnie z zasadami przemysłu 4.0.

Szkolenia, kursy i konferencje dla produkcji i przemysłu:

Do popularnych tematów szkoleń, kursów i konferencji branżowych dedykowanych dla przemysłu i produkcji należą m.in. te dotyczące:

Przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne w większości doskonale zdają sobie sprawę, że dostosowanie się do nowych realiów to jedyny sposób na zachowanie przewagi konkurencyjnej, dlatego zainteresowanie szkoleniami tego typu na pewno będzie się wzmagać najbliższym czasie. Co ważne, szkolenia, kursy i konferencje są dobrym sposobem nie tylko na podniesienie poziomu wiedzy pracowników, ale również świetną okazją do nawiązania kontaktów zawodowych, które z roku na rok stają się coraz ważniejsze, pozwalają na przepływ wiedzy i upowszechnianie trendów nowoczesnej produkcji.

Inne szkolenia, kursy i konferencje, które mogą zainteresować pracowników działów produkcji i firm przemysłowych w 2020 roku:

 • TRIZ – narzędzia do prowadzenia procesu rozwojowego,
 • SPC – statystyczne sterowanie procesem,
 • Kanban – szkolenia poświęcone japońskiej metodzie sterowania produkcją,
 • FMEA – szkolenia dotyczące analizy rodzajów i skutków możliwych błędów,
 • CNC – szkolenia dotyczące maszyn sterowanych komputerowo,
 • MSA – analiza systemów pomiarowych.

Listę szkoleń, kursów i konferencji branżowych dla produkcji i przemysłu organizowanych w 2022 roku w całej Polsce znajdą Państwo na górze strony. Wszystkie oferty staraliśmy się przygotować wraz z informacjami o ich szczegółowym programie, z sylwetkami prelegentów oraz informacjami o cenach i warunkach uczestnictwa. Po wybraniu szkolenia, kursu czy konferencji mogą Państwo dokonać zgłoszenia online wypełniając formularz rejestracji.
 

Przemysł, produkcja: szkolenia dla produkcji i przemysłu!
Przemysł i Produkcja

Artykuły, poradniki oraz newsy

Przemówienie – sekrety udanych przemówień!
6 grudnia 2021
Przemówienie – sekrety udanych przemówień!

Poznaj sekrety udanych przemówień, zarówno tych pisanych, jak i wygłaszanych w trakcie wystąpień publicznych. Sprawdź jak przyciągnąć i utrzymać uwagę odbiorców w trakcie przedstawiania przemówienia.

Czytaj więcej
Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane
2 sierpnia 2021
Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane

Liczne przepisy regulujące obowiązki przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska sprawiają, że warto sięgnąć po sprawdzoną wiedzę w tym obszarze.

Czytaj więcej
System zarządzania bezpieczeństwem informacji według ISO 27001
30 sierpnia 2021
System zarządzania bezpieczeństwem informacji według ISO 27001

Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, informacje uchodzą we współczesnej gospodarce za jedno z najcenniejszych dóbr.

Czytaj więcej
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?
15 września 2022
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?

Dowiedz się co to jest CRM, jakie funkcjonalności posiada system CRM oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie strategii i systemu CRM w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej
Szkolenia produkcja i przemysł, kursy dla produkcji

Podaj e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o szkoleniach i kursach dla produkcji i przemysłu!