Rynek Pracy 2023: Rynek zmian i restrukturyzacji

O konferencji

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Rynek Pracy 2023: Rynek zmian i restrukturyzacji realizowanej stacjonarnie oraz online (prosimy wybrać dogodną dla Państwa formę uczestnictwa) 22 marca 2023 roku.

W obliczu informacji o konieczności ograniczania zatrudnienia oraz fali zwolnień, postanowiliśmy, jako BIGRAM, GRANT THORNTON oraz HEPLING HAND połączyć siły i wesprzeć polskich Pracodawców w przygotowaniu się do zmian i restrukturyzacji w ich przedsiębiorstwach. Chcemy pokazać, że odpowiednio przeprowadzone, zapewnią nie tylko przetrwanie kryzysu, ale mogą stanowić dźwignię do rozwoju kompetencji pracowników pozostałych w organizacji oraz do poprawy skuteczności biznesowej organizacji w dłuższej perspektywie czasowej.

W ramach wykupionego uczestnictwa w Konferencji zapraszamy również na szkolenie online: „Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem prawnika” realizowane 23 marca 2023, w godzinach od 10:00 do 14:15.

Szkolenie jest doskonałym uzupełnieniem tematyki poruszanej na konferencji i będzie koncentrować się na:

 • zagadnieniach prawnych związanych z procesem zwolnień grupowych
 • sprawach dotyczących zwolnień indywidualnych
 • ryzyk i niebezpieczeństw z związanych z tymi procesami
 • wiedzy dotyczącej orzecznictwa Sądu Najwyższego, które często nie jest znane szerokiemu kręgowi Pracodawców

Wszystkie te zagadnienia omówi dla Państwa Jolanta Zarzecka-Sawicka – Partner, Radca prawny w GRANT THORNTON

Dlaczego warto wziąć udział?

Spojrzenie na proces restrukturyzacji zatrudnienia z punktu widzenia jego wszystkich Uczestników:
Zarządu, Managementu, HRu, osób zwalniających, zwalnianych oraz pozostających w organizacji po zmianie.

Odpowiemy na pytania:

 • Jak przygotować się do procesu restrukturyzacji?
 • Na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę, żeby przejść przez proces zwolnień jak najmniej boleśnie?
 • Jak zadbać o organizację i zatrudnionych w niej ludzi w czasie zwolnień?
Kto powinien wziąć udział?
 • Prezesi i Członkowie Zarządu
 • Wyższa kadra zarządzająca
 • Przedstawiciele departamentów HR

Program konferencji

Część I: Firma w kryzysie i zmianie

10:00 – 10:15 Otwarcie konferencji

 • Piotr Wielgomas, Prezes Zarządu, BIGRAM 

10:15 – 10:45 Sytuacja ekonomiczna – co oznacza dla działów HR i rynku pracy w 2023? 

 • Magda Legec, HELPING HAND

10:45 – 11:15 Rola HR w procesie restrukturyzacji zatrudnienia 

 • Joanna Stecka, Country Human Resources Manager, NOKIA
 • Bozena Defoux, Senior People Care Partner, HR Transformation Lead, NOKIA 

11:15 – 11:45 Bezpieczeństwo prawne firmy i jej pracowników w czasie zwolnień 

 • Jolanta Zarzecka-Sawicka, Partner, Radca prawny, GRANT THORNTON 

11:45 – 12:15 Jak zadbać o wizerunek pracodawcy i przyciągać najlepszych kandydatów, nawet wtedy, gdy musimy zwalniać? 

 • Magdalena Białek - Letko, Executive Recruitment and Employer Branding Director, Board Member, BIGRAM 

12:15 – 13:15 Panel dyskusyjny: Czego biznes oczekuje w zmianie i kryzysie od HR’u? 

 • Anna Kaczmarska, Strategic Business Partner, HELPING HAND 

Część II: Człowiek w kryzysie i zmianie

14:00 – 14:30 Trzy strony procesu zwolnień – zwalniający, zwolnieni i pozostający w organizacji – jak zadbać o każdą z tych grup? 

 • Marta Drinćić, Psycholog, HELPING HAND 

14:30 – 15:00 Rozmowa rozstaniowa – koszmar senny managera – jak przygotować managerów do przeprowadzania zwolnień?

 • Aleksandra Tokarewicz, Head of Product – Board Member, HELPING HAND   

15:00 – 15:30 OUTPLACEMENT – jak wesprzeć zwalnianych pracowników?

 • Agata Lautsch, Manager Projektów Outplacement, BIGRAM 

15:30 – 16:30 Panel dyskusyjny: Kryzys kiedyś się skończy – czego nauczyła nas pandemia, jakie wnioski jako HR wyciągnęliśmy po poprzednim kryzysie?

 • Magda Legec, HELPING HAND
 • Anna Trochim, Head of HR CUSHMAN & WAKEFIELD

16:30 – 16:45 Podsumowanie i zamknięcie konferencji

 • Piotr Wielgomas, Prezes Zarządu, BIGRAM 

Czas trwania

Konferencja: 22.03 od 10:00 do 16:55
Opcjonalne szkolenie online: 23.03 od 10:00 do 14:15

Prelegenci

Magdalena Białek-Letko
Executive Recruitment Director, Board Member
BIGRAM
Od ponad 18 lat zawodowo związana z branżą HR, jako headhunter specjalizujący się projektach rekrutacyjnych na najwyższe stanowiska w strukturach firm. Odpowiedzialna za rozwój sprzedaży oraz realizację projektów rekrutacyjnych i doradczych w obszarze zasobów ludzkich. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła szkołę coachingu Nobel Manhattan Institute.
Bożena Defoux
Senior People Care Partner, HR Transformation Lead
NOKIA
HRBP z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konsultingu i transformacji HR’owej. Zaufana partnerka i doradczyni menedżerów i pracowników. Absolwentka Ekonomii na UW, Zarządzania Międzynarodowego na ICN Business School oraz studiów podyplomowych z ZZL dla Menedżerów Personalnych na ALK. Od 2008 roku związana z Nokią. Jej motto: “The team work makes the dream work.”
Marta Drinčić
Psycholożka, interwentka kryzysowa
HELPING HAND
Psycholog ze specjalnością: psychologia zmiany, terapeuta, interwent kryzysowy, trener rozwoju osobistego i zawodowego. Ekspertka w audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Autorka artykułów na temat roli psychologii w biznesie. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz indywidualne spotkania rozwojowe z klientami biznesowymi. Wspiera m.in. liderki i liderów oraz ich zespoły w budowaniu samoświadomości oraz w korzystaniu ze swoich predyspozycji indywidualnych (zasobów). Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu sytuacyjnego, rozwojowego, egzystencjalnego czy środowiskowego.
Anna Kaczmarska
Strategic Business Partner
HELPING HAND
Liderka z dużym doświadczeniem zawodowym. Zarządzała spółkami mediowymi i technologicznymi. Z sukcesem wprowadziła na rynek wiele marek mediowych. Długofalowo odpowiadała za strategię i rozwój, innowacje, nowe modele biznesowe, transformację kulturową. Tematy D&I, self development, mental health są jej bliskie i jako liderka inicjowała wiele programów promujących zrównoważony rozwój, różnorodność, rozwój osobisty i well being ludzi. Wprowadziła na rynek Magazyn Forbes Women i zainicjowała tym samym zmianę perspektywę i percepcji mediów biznesowych na tematy związane z promocją kobiet. Jest Coachem ICC i mentorem, co founderką klubu Elite Business Club, klubu promującego dbanie o dobrostan i rozwój osobisty kobiet, wykładowczynią Akademii Polsko-Japońskiej, gdzie realizuje dla studentów autorski program „Planowanie ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego". Z wykształcenia jest mgr Nauk Społecznych, ze specjalizacją "Zarządzanie zasobami ludzkimi” na Uniwersytecie Warszawskim
Agata Lautsch
Manager Projektów Outplacement
BIGRAM
Psycholog, Trener i Konsultant HR z 17-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami HR dla biznesu. W BIGRAM jest odpowiedzialna za tworzenie i realizowanie programów outplacement. Wspiera osoby indywidualne w sytuacji utraty i zmiany pracy, a pracodawców w przeprowadzaniu trudnych i wymagających emocjonalnie zmian – zwolnieniach, zmianach struktury organizacyjnej, procesach restrukturyzacji zatrudnienia.
Magda Legęć
HELPING HAND
Jako dyrektorka, wiceprezeska, członkini rad nadzorczych od ponad 25 lat zdobywam doświadczenie w międzynarodowych instytucjach finansowych kierując funkcją HR zarówno w czasach koniunktury gospodarczej jak i kryzysu. Pełniąc role krajowe i regionalne w bankach ABN AMRO, Royal Bank of Scotland, Unicredit, Pekao S.A., BGŻ i BNP Paribas nabyłam praktyczne doświadczenie operacyjne i strategiczne w zakresie prowadzenia biznesu oraz budowania marki osobistej i wywierania wpływu w złożonych strukturach i różnorodnych kulturach. Brałam udział w szeregu przejęć i restrukturyzacji dużych organizacji. Mam bardzo pozytywne doświadczenia we współpracy z partnerami społecznymi.. Jestem mentorką, coachem i mamą trójki dzieci. Wspieram organizacje działające na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn m.in. Vital Voices Chapter Poland i Share the Care. Jestem mentorką w programach dedykowanych kobietom. Współpracuję z firmami CoachWise, i Younicorn. Jestem członkinią International Leaders Forum. Wspieram startupy. Występuję jako prelegentka w zakresie zagadnień uczenia się przez całe życie. zmian na rynku pracy, HR Compliance i ESG. Pasjonują mnie procesy społeczne wywołane trendami demograficznymi i nowymi technologiami oraz ich wpływem na kompetencje przyszłości i kształt rynku pracy. Ostatnio byłam związana z obszarem e-commerce Podczas pierwszej kadencji byłam wiceprzewodniczącą Polskiej Rady Kompetencyjnej Sektora Finansowego, którą do dziś wspieram w roli ekspertki. Współpracuję z uczelniami wyższymi przy realizacji projektów badawczych.
Joanna Stecka
Country Human Resources Manager
NOKIA
Doświadczona profesjonalistka w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Od ponad 15 lat zawodowo związana z branżą technologiczną, od 2018 roku Dyrektor ds. Personalnych w Nokii w Polsce. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS. Stawiająca na rozwój osobisty i dzielenie się wiedzą, ceniąca dobre relacje w biznesie.
Aleksandra Tokarewicz
Head of Product - Board Member
HELPING HAND
Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe m.in. w takich obszarach jak budowanie wartości rynkowej spółek, skalowanie biznesu oraz projektowanie i wdrażanie rozwiązań technologicznych. Jest ekspertką z zakresu strategii rozwoju produktu, marketingu produktowego oraz sprzedaży - zarówno na rynku B2B, jak i B2C. Od ponad 17 lat współpracuje z działami HR, dostarczając przede wszystkim rozwiązania z zakresu benefitów pracowniczych (systemy kafeteryjne, sportowe i programy wellness). Zanim dołączyła do Helping Hand, jako CEO związana była z OK System S.A. oraz Medicover Benefits. Pełniła także rolę członkini zarządu w Grupie Job. Aleksandra jest absolwentką dwóch programów biznesowych ICAN Institute: ICAN Management oraz ICAN Innovation. Pasjonatka literatury (głównie z zakresu psychologii i filozofii), sztuki nowoczesnej i jeździectwa.
Piotr Wielgomas
Prezes Zarządu
BIGRAM
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendiów z obszaru HR i zarządzania w USA i w Wielkiej Brytanii. Założyciel i prezes BIGRAM- jednej z najbardziej doświadczonych firm doradztwa personalnego w Polsce, którą zarządza od 30 lat. BIGRAM jest członkiem dwóch światowych sojuszy : IIC Partners Executive Search oraz Career Star Group, gdzie Piotr zasiadał również w globalnych zarządach. Kieruje również w Polsce największym globalnym projektem innowacyjnej przedsiębiorczości studenckiej i ESG : Enactus www.enactus.pl obecnym na kilkunastu polskich uczelniach i 1700 uczelniach w świecie. Zaangażowany na przestrzeni lat w tysiące projektów rekrutacji i HR oraz budowanie relacji z klientami i rynkiem.
Anna Trochim
Head of HR
CUSHMAN & WAKEFIELD
Z obszarem HR jest związana od 2007 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w agencji doradztwa personalnego w roli konsultanta, a następnie rozwijała swoje kompetencje w międzynarodowych organizacjach: Grupa Allianz Polska, Atos Global Delivery Center oraz Grupa Spółek Danone. Na przestrzeni tych lat pełniła role lokalne i regionalne, specjalizując się w rekrutacji, szkoleniach i rozwoju pracowników oraz zarządzania zmianą w procesach transformacji i łączenia spółek. Od 2018 roku jest związana z firmą Cushman & Wakefield, gdzie od 2020 roku odpowiada za obszar HR w Polsce, pełniąc jednocześnie funkcję Członkini Executive Committee oraz realizując projekty międzynarodowe. Aktywnie wspiera profesjonalizację branży HR poprzez aktywny udział w inicjatywach organizowanych m.in. przez Top Woman in Real Estate, HR Influencers oraz CEO Round Table. Jest certyfikowanym coachem, mentorem i trenerem biznesu oraz certyfikowanym liderem zmiany, a także trenerem mentalnym mówczyń Tedex Warsaw Woman. Od 2017 regularnie dzieli się swoją wiedzą na łamach czasopisma Personel Plus.
Jolanta Zarzecka-Sawicka
Partner, Radca prawny
GRANT THORNTON
Od 20 lat doradza pracodawcom we wszelkich aspektach prawa pracy, w sprawach indywidualnych i zbiorowych, także zwolnień grupowych. Jest specjalistką w sprawach związanych z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, w tym w zakresie kontraktów menedżerskich oraz umów o zakazie konkurencji. Doradza w sprawach związanych z ustalaniem zasad wynagradzania, nagród i premii oraz warunków odpraw.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z kamerą i mikrofonem i dostępnem do sieci Internet.
Siedziba BIGRAM

02-677 Warszawa

Cybernetyki 7

woj. mazowieckie

Rejestracja

Konferencja online
cena za osobę
398
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
Zapisz się
Konferencja online + szkolenie
cena za osobę
398
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
 • udział w szkoleniu online realizowanym 23 marca: Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem prawnika
Zapisz się
Konferencja stacjonarnie
cena za osobę przy zgłoszeniu do 28.02
1 190
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
Zapisz się
Konferencja stacjon.+szkolenie
cena za osobę przy zgłoszeniu do 28.02
1 190
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
 • udział w szkoleniu online realizowanym 23 marca: Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem prawnika
Zapisz się
Konferencja stacjonarnie
cena za osobę przy zgłoszeniu po 28.02
1 990
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
Zapisz się
Konferencja stacjon.+szkolenie
cena za osobę przy zgłoszeniu po 28.02
1 990
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe
 • udział w szkoleniu online realizowanym 23 marca: Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem prawnika
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 • prosimy o rejestrację na konferencję (w wersji stacjonarnej lub online) lub na konferencję (w wersji stacjonarnej lub online) oraz szkolenie online poprzez wybranie odpowiedniej opcji w formularzu rejestracji
 • prosimy pamiętać, że zapisów na udział stacjonarny można dokonywać do 16 marca
 • prosimy o zwrócenie uwagi, że w przypadku udziału w konferencji stacjonarnie obowiązuje niższa cena w przypadku zgłoszenia do 28.02
 • po wypełnieniu formularza, na wskazany w formularzu adres, zostanie do Państwa wysłana wiadomość z potwierdzeniem rejestracji
 • faktura za udział w wydarzeniu zostanie przesłana na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail nie później niż 5 dni roboczych po przesłaniu zgłoszenia
 • po zaksięgowaniu płatności, jednak nie później niż 18 marca 2023 r. otrzymacie Państwo wiadomość, zawierającą Zaproszenie na Konferencje oraz wszelkie niezbędne szczegóły organizacyjne: ostateczną agendę, adres wydarzenia oraz linki do pokoi webinarowych
 • w przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z użyciem formularza kontaktowego

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: BIGRAM SA
 • Ulica i nr: ul. Cybernetyki 7
 • Kod pocztowy: 02-677
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 5210410988

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

BIGRAM SA
02-677 Warszawa, Polska
ul. Cybernetyki 7
woj. mazowieckie
BIGRAM S.A. jest obecny na polskim rynku usług doradczych od 1993 roku, od kiedy prowadzi aktywną działalność na polu: - rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne oraz executive search (w ramach IIC Partners), ...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!