Znajdź szkolenie techniki sprzedaży online lub stacjonarne!

 • Sprawdź terminy szkolenia techniki sprzedaży, kursu techniki sprzedaży
 • Poznaj daty, program zajęć, ceny i zarejestruj się wypełniając formularz online!
Rozwiń Chcesz poznać nowoczesne techniki sprzedaży i rozwinąć umiejętności sprzedażowe? Poznaj szkolenia techniki sprzedaży realizowane online oraz stacjonarnie w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Katowice, Lublin oraz Rzeszów. Sprawdź daty szkolenia techniki sprzedaży, program zajęć oraz jego cenę i zapisz się na zajęcia przez bezpłatne formularze rejestracji internetowej! Zwiń

szkolenia techniki sprzedaży

Szkolenia techniki sprzedaży: 23

 • już od 981 zł
981 zł
 • już od 1 629 zł
1 629 zł
 • już od 1 629 zł
1 629 zł
 • już od 990 zł
990 zł
 • już od 1 290 zł
1 290 zł
 • już od 1 450 zł
1 450 zł
 • już od 600 zł
600 zł
 • już od 1 000 zł
1 000 zł
 • już od 490 zł
490 zł
 • już od 490 zł
490 zł
 • już od 6 900 zł
6 900 zł
 • już od 6 900 zł
6 900 zł
 • już od 1 290 zł
1 290 zł
Artykuł

Szkolenia techniki sprzedaży - rozwiń umiejętności sprzedażowe!

Sprzedaż jest elementem działalności biznesowej w każdej branży – bez względu na kategorię, w której działa firma. Jakoże konkurencja na rynku jest duża i rośnie z każdym rokiem, przedsiębiorca musi przekonać klientów do tego, żeby właśnie jego produkty. Temu właśnie służy sprzedaż. W jaki sposób prowadzi się ją we współczesnym świecie, aby osiągnąć sukces? Jakie techniki sprzedażowe są obecnie wykorzystywane? Jak rozwijać umiejętności sprzedażowe i znajomość nowoczesnych technik sprzedaży? Sprawdź szkolenia techniki sprzedaży, a także kursy z technik sprzedaży!

Spis treści:

 1. Techniki sprzedaży
 2. Nowoczesne techniki sprzedaży
 3. Szkolenia techniki sprzedaży: czy to się opłaca?
 4. Program szkolenia techniki sprzedaży
 5. Szkolenia techniki sprzedaży: czas trwania, ceny, miejsca
Techniki sprzedaży

Czym jest sprzedaż? Sprzedaż ma wiele definicji – w zależności od tego, z jakiej perspektywy się na nią spojrzy. Można powiedzieć, że to proces, w którym sprzedawca przekonuje klienta do tego, aby ten sfinalizował transakcję i dokonał zakupu, stosując do tego rozmaite środki perswazji. Ale to przecież nie jedyny sposób interpretacji tego pojęcia. Kolejnym – często słyszanym zwłaszcza ostatnio – jest postrzeganie sprzedaży jako towarzyszenia klientowi w podejmowaniu decyzji zakupowej. Czym są techniki sprzedaży? Techniki sprzedaży to w skrócie rozmaite taktyki i sposoby jakie sprzedawca wykorzystuje, aby przekonać kupującego do zawarcia transakcji - obejmuje to zarówno techniki negocjacji, perswazji, wywiernia wpływu, jak i rozwiązania organizacyjne z zakresu sprzedaży.

Techniki sprzedażowe wykorzystywane są przede wszystkim przez osoby zajmujące się handlem, jednakże na dobrą sprawę każdy z nas coś sprzedaje, dlatego szkolenia techniki sprzedażowe cieszą się powoedzeniem nie tylko sprzedawców, ale też menedżerów różnego szczebla.

Nowoczesne techniki sprzedaży

Katalog technik sprzedaży jest niezwykle szeroki. Co najważniejsze: dobry sprzedawca wcale nie musi stosować wszystkich. Powinien jednak poznać zasoby, z których może korzystać w komunikacji z klientem – triki zawodowe, które ułatwią osiągnięcie założonych celów. Oto więc przegląd tych najczęściej stosowanych.

 • Stopa w drzwiach – klasyczna strategia polegająca na poproszeniu klienta o „drobną przysługę” lub podjęcie niewielkiego wysiłku, np. umówienie się na niezobowiązujące spotkanie albo wypełnienie ankiety, przed przedstawieniem faktycznej oferty sprzedaży. Ten trick sprawia, że klient czuje się zaangażowany w kontakt ze sprzedawcą, co zwiększa jego skłonność do zawarcia transakcji.
 • Drzwiami w twarz – polega na przedstawieniu klientowi jako pierwszej „zaporowej oferty”, która wykracza poza jego realne możliwości, a następnie tej prawdziwej, znacznie korzystniejszej. Wywołany w ten sposób kontrast sprawi, że prawdziwa propozycja będzie się wydawała bardziej atrakcyjna.
 • Dodatkowe korzyści – to sposób wykorzystywany w negocjacjach handlowych, oraz negocjacjach zakupowych, podczas których sprzedawca, zamiast obniżać cenę, dodaje bonusy, np. dodatkowy produkt czy usługę w ramach tej samej umowy.

Trzeba jednak pamiętać, że są to klasyczne i już dobrze znane taktyki. Dziś coraz częściej są one wypierane przez te oparte na otwartej, szczerej komunikacji – np. na:

 • mówieniu o wadach oferowanego produktu,
 • dawaniu klientowi kilku opcji do wyboru – tak, aby znalazł najlepsze dla siebie rozwiązanie, bez presji i doszło do zawarcia obopólnie korzystnej umowy handlowej.

Należy także mieć na uwadze, że skuteczne sprzedawanie musi być poprzedzone gruntownym przygotowaniem handlowca – merytorycznym (aby umiał odpowiedzieć na każde pytanie o produkcie) i „psychologicznym” (aby mógł dostosować styl komunikacji to osobowości klienta, z którym ma do czynienia).

Szkolenia techniki sprzedaży: czy to się opłaca?

Choć doświadczeni sprzedawcy mówią, że osiągania celów handlowych najlepiej uczy się w praktyce, teoria i symulacje są równie potrzebne, aby opanować podstawy i wyeliminować błędy. Dlatego szkolenia zapoznające z najpopularniejszymi technikami sprzedaży są niezbędne – i to zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w tym zawodzie, jak i tych z wieloletnim doświadczeniem w branży handlowej. Tu powiedzenie o tym, że kto się nie rozwija, ten się cofa, sprawdza się doskonale.

Trzeba pamiętać, że gospodarka i rynek się zmieniają, a wraz z nimi – oczekiwania konsumentów i preferowany styl komunikacji. Dlatego warto zainwestować zarówno w szkolenia otwarte z profesjonalnej sprzedaży, jak i zamknięte dla handlowców. Te drugie przydadzą się zwłaszcza w formie zajęć warsztatowych, podczas których będzie można przećwiczyć np. reakcję na konkretne, prawdziwe obiekcje klientów firmy. Regularnie odbywane szkolenia z technik sprzedaży w połączeniu z praktyką sprzedażową to podstawa nowoczesnego zarządzania sprzedażą - pozwolą one pracownikom działu sprzedaży krok po kroku rozwinąć umiejętności i efektywnie realizować coraz wyższe cele finansowe. Jeśli nasz dział handlowy jest ograniczonej wielkości oraz gdy chcemy postawić na wymianę doświadczeń i ćwiczenia z osobami spoza aktualnego zespołu warto wybrać szkolenia otwarte. Ich oferta jest bardzo szeroka, a z listą ciekawych warsztatów, szkoleń i kursów z technik sprzedaży mogą zapoznać się Państwo na górze strony. Warto również sprawdzić szkolenia sprzedażowe oraz szkolenia handlowe.

Program szkolenia techniki sprzedaży

Tematy, które najczęściej poruszane są w programie szkoleń i kursów z technik sprzedaży to między innymi:

 • umiejętności efektywnej komunikacji jako podstawa sukcesu w sprzedaży,
 • zadania i charakter pracy handlowca,
 • metody autoprezentacji w sprzedaży,
 • badanie potrzeb klienta oraz typologia klientów,
 • etapy rozmowy handlowej,
 • przygotowanie do negocjacji i rozmów handlowych,
 • metody prezentacji oferty handlowej, prezentacja cen, argumentowanie, język korzyści,
 • efektywne zamykanie sprzedaży,
 • modele i metody sprzedaży: sprzedaż perswazyjna, sprzedaż prowokacyjna, metoda kanapki, metoda oszczędnościowa, metoda porównania, model cecha-zaleta-korzyść, metoda ASAP...
 • techniki wywierania wpływu.
Szkolenia techniki sprzedaży: czas trwania, ceny, miejsca

Przeciętne szkolenie techniki sprzedaży trwa 2 dni robocze i obejmuje około 14 godzin zajęć merytorycznych, prezentacji, ćwiczeń i warsztatów. Cena stacjonarnego szkolenia techniki sprzedaży oscyluje z reguły pomiędzy 800 zł a nawet 3 000 zł za osobę. Przytępniejsze cenowo są szkolenia online realizowane na żywo, a przede wszystkich wszelkiego typu kursy online z technik sprzedaży realizowane na pletformach e-learningowych. Ich ograniczeniem jest brak kontaktu z trenerem czy innymi uczestnikami szkolenia, a jedną z głównych zalet możliwość realizowania programu kursu we własnym tempie i w dogodnym czasie. Szkolenia stacjonarne poświęcone technikom sprzedaży znajdziemy we wszystkich dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Lublin, Rzeszów czy Kraków. Życzymy Państwu udanego szkolenia techniki sprzedaży i sukcesów w sprzedaży!

Szkolenia techniki sprzedaży - rozwiń umiejętności sprzedażowe!
Szkolenia techniki sprzedaży

Zastaw swój e-mail aby odbierać powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie z technik sprzedaży!