Szkolenie

Grafika reklamowa - poziom podstawowy

O szkoleniu

Celem edukacyjnym kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu podstaw obsługi programów graficznych pakietu ADOBE - Photoshop, Illustrator i Indesign.
Dlaczego warto wziąć udział?

Uczestnik po zakończeniu kursu będzie posiadał wiedzę z zakresu podstawowych pojęć i technik pracy związanych z projektowaniem graficznym. Będzie potrafił praktycznie wykorzystać podstawowe narzędzia graficzne i umiejętnie wspomagać pracę grafika. Będzie posiadał umiejętności do projektowania elementów graficznych takich jak logotypy, ikony, symbole, znaki okolicznościowe, ilustracje, reklamy, gridy i plakaty; edycji fotografii w Adobe Photoshop; projektowania ulotek w Adobe InDesign czy tworzenia elementów wektorowych w programie Adobe Illustrator. Będzie posiadał umiejętności do wykreślania i parametryzacji znaków i tworzenia siatek typograficznych oraz układów graficznych z wykorzystaniem fotografii. Będzie posiadał kompetencje do wykorzystania technik współpracy 3 programów Adobe: InDesign, Photoshop, Illustrator, dzięki którym praca będzie wygodniejsza i wydajniejsza, a grafika, będzie prezentowała wysoki poziom.

Kto powinien wziąć udział?

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej, dla osób, które lubią przekształcać swoje pomysły w konkretne projekty, dla fotografów, którzy chcą nauczyć się poprawnie retuszować zdjęcia. Dla wszystkich innych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z grafiką reklamową.

Program szkolenia

  • Czym jest projektowanie grafiki reklamowej? Podstawy kolorystki. Podstawy kompozycji. Podstawy typografii. Podstawy projektowania znaków
  • Podstawy Illustratora. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie
  • Zadanie z wykorzystaniem Illustratora. Wstęp do projektowania serii znaków. Projekt serii 3 znaków opartych na modułach, wykreślenie i parametryzacja znaków w Illustratorze.
  • Podstawy Photoshopa. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem photoshopa: wstep do tworzenia kompozycji bitmapowych. Stworzenie prostej kompozycji / kolażu w Photoshopie.
  • Podstawy Indesigna. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
  • Zadanie z wykorzystaniem Indesigna: prosta kompozycja typograficzna "wizytówka". Stworzenie prostego układu typograficznego z wykorzystaniem pracy na stylach.

Czas trwania

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu; łączna liczba godzin kursu to 30 godz. zegarowych.

Prelegenci

Cytat

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z związanych z kierunkiem Grafiki w WST. Zespół tworzą prof. nzw. dr hab. Agnieszka Nawrocka, prof. nzw dr hab. Tomasz Jędrzejko oraz prof. nzw. dr hab. Anna Kmita każdy z nich poza pracą naukowa realizuje się w pracy zawodowej związanej z szeroko pojętą grafiką reklamową. Dr Agnieszka Nawrocka działa w grupie projektowej TUKEJ zajmującej się przede wszystkim Projektowaniem Systemów Informacji oraz Całościowych identyfikacji na swoim koncie ma nagrody Ed AWARDS oraz Śląską Rzecz. Dr hab Anna Kmita zajmuje się Projektowaniem systemów informacji Wizualnej, wyróżniona w 2017 roku nagrodą Zamku Sztuki za projekt SIW dla Parku Śląskiego, specjalizuje się w badaniach wizualnych związanych z kolorystyką i semantyką. Malarz i grafik Dr Tomasz Jędrzejko specjalizuje się w projektowaniu plakatu oraz grafiki wydawniczej.

Gdzie i kiedy

Katowice 5 maj-30 czerwiec 2021
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Gdzie i kiedy

Katowice 7 kwiecień-9 czerwiec 2021
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

ul.Rolna 43

woj. śląskie

Zapisz się

Cena całkowita
1000 PLN
zwolnione z vat
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
Zapisz się

Organizator

Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST
40-555 Katowice
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujem...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  • Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację oraz przekazać szczegóły organizacyjne.

Kurs objęty jest dofinansowaniem ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) . Dofinansowanie może sięgać od 80% do 100% ceny usługi!

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST
40-555 Katowice Rolna 43
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!