Coaching: baza szkoleń i kursów coaching i mentoring!

 • Znajdź szkolenia dotyczące coachingu oraz warsztaty coachingowe
 • Zapoznaj się z programem zajęć i cenami uczestnictwa
 • Wybierz szkolenie dla siebe i zgłoś się na nie z Eventis.pl!
szkolenia coaching, warsztaty coachingowe
Przewiń stronę

Szkolenia coaching i mentoring: 46

 • Online, 19 - 21 listopada 2021
 • już od 13050 PLN
już od 13050 PLN
 • Online, 5 - 7 listopada 2021
 • już od 16000 PLN
już od 16000 PLN
już od 970 PLN
Artykuł

Coaching: szkolenia z coachingu, warsztaty coachingowe, szkolenia mentoring

Jak wykorzystać do maksimum swój osobisty potencjał? Znaleźć to, w czym jesteś naprawdę dobry i co sprawia Ci przyjemność? Jak przyspieszyć swój rozwój, poprawić efektywność, skuteczniej podejmować decyzje? Każdy z tych problemów może pomóc rozwiązać coaching. To dość popularne w ostatnich czasach określenie często jest źle interpretowane i nierozumiane. Czym jest coaching i czy może pomóc Twojej firmie lub pracownikom? Jakie szkolenia z coahingu i warsztaty coachingowe pozwolą Ci rozwinąć umiejętności z zakresu coachingu w firmie? Jak rozwijać mentoring w zespole?

Coaching – fakty i mity

Słowo coach w języku angielskim współcześnie najczęściej używane jest jako określenie trenera (sportowego), choć pierwotnie używano go do określania różnych terminów związanych z podróżowaniem i przemieszczaniem się. W języku polskim coacha określa się najczęściej jako trenera rozwoju osobistego lub zespołowego, w zależności od tego, czym konkretnie się zajmuje. To najprostsza, najkrótsza, a jednocześnie najbardziej trafna definicja tego, czym jest coaching. Tym samym adekwatne wydają się odniesienia zarówno do trenerów sportowych, jak i do przemieszczania się, ponieważ rozwój można zdecydowanie zdefiniować metaforycznie jako realizowanie planu podróży.

Charakterystyczne dla coacha jest działanie ramię w ramię z klientem. W związku z tym pomiędzy nimi musi się wytworzyć specyficzna więź. Coach prowadzi do celu jako partner, a jednocześnie oparcie. Wspiera, motywuje, wskazuje obszary, które wymagają poprawy i chwali sukcesy. Korzystanie z coachingu przypomina nieco pod tym względem pracę z trenerem osobistym na siłowni. W tym przypadku ćwiczone jest jednak nie ciało, a umysł – przede wszystkim nastawienie, które pomoże dokonać pozytywnych zmian w życiu.

Wokół branży coachingowej narosło wiele mitów i często spotyka się ona z niezbyt pochlebnymi opiniami i niewybrednymi żartami. Warto jednak wiedzieć, że prawdziwy coaching ma niewiele wspólnego z pustymi frazesami i obietnicami przysłowiowych gruszek na wierzbie. W pewnym momencie ta dziedzina stała się bardzo popularna, co spowodowało wysyp coachów kierowanych nie tyle chęcią niesienia pomocy i dzielenia się swoją wiedzą, ile zyskiem. Popularne wystąpienia w formie mów motywacyjnych mają niewiele wspólnego z prawdziwą pracą trenera rozwoju osobistego, mimo iż często ich słuchacze twierdzą, jakoby doznali olśnienia. Tylko konsekwentne, stałe, wspólne działania z klientem są w stanie faktycznie wywołać w nim zmianę. Kluczem jest tutaj jego aktywność – tymczasem samo wysłuchanie mowy motywacyjnej ma całkowicie bierny charakter, dlatego nigdy nie przyniesie takiego samego efektu.

Coaching – kiedy warto?

Coaching nie zdobył jednak swojej popularności wyłącznie dzięki „otwierającym oczy” przemowom, a raczej dzięki swojej skuteczności. Jego prawdziwą istotą jest odkrywanie wiedzy w Kliencie oraz pielęgnowanie jego potencjału, a także motywacja w kierunku zmian i realizacji celów. Z tego powodu dobry coach może okazać się niezwykle pomocny. Trener rozwoju osobistego może pomóc m.in. w:

 • lepszej organizacji czasu pracy, umiejętnego godzenia obowiązków zawodowych z życiem osobistym,
 • pokonaniu złych nawyków,
 • przełamaniu rutyny i wypalenia,
 • wypracowaniu wysokiej motywacji, zwłaszcza jako część szkoleń sprzedażowych,
 • poprawie umiejętności interpersonalnych, w tym efektywnej komunikacji interpersonalnej,
 • lepszym realizowaniu się w sferze zawodowej,
 • obniżeniu poziomu stresu,
 • skutecznej automotywacji,
 • treningu zachowań asertywnych,
 • wprowadzeniu korzystnych, zdrowych nawyków (również np. ćwiczeń fizycznych czy zdrowszej diety),
 • rozwoju inteligencji emocjonalnej,
 • innych metodach rozwoju osobistego.

Ponadto zapewnia zewnętrzną motywację do działania i realizowania celów. Wspiera również klienta w ich określeniu i odnalezieniu własnego potencjału. Bywa przydatny dla osób na wszystkich etapach życia. Młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy lub wciąż uczącym się pomaga znaleźć właściwą drogę zawodową, a następnie wyznaczyć cele i zaplanować jej realizację. Bardziej doświadczonym, którzy czują wypalenie zawodowe, gubią się w rutynie lub z innych powodów nie odczuwają satysfakcji w sferze zawodowej i osobistej, pomaga przełamać schematy, odkryć własny potencjał i wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę.

Coaching może być jednak również stosowany wobec zespołów, np. menedżerskich. Wówczas pomaga w osiąganiu celów biznesowych i wspiera rozwój przedsiębiorstwa. Coach może też pracować z dowolną grupą współpracowników, np. grupą projektową lub konkretnym działem w organizacji. Wówczas najczęściej jego rola sprowadza się do wsparcia efektywności jej działania, np. poprzez wypracowanie lepszych relacji wewnętrznych.

Szkolenia coaching, kursy coachingu

Dowiedz się jak zastosować coaching w firmie i rozwijaj umiejętności coachingowe poprzez bogatą ofertę kursów, warsztatów i szkoleń z coachingu w biznesie organizowanych w całym kraju! Na górze strony znajdą Państwo kalendarz szkoleń z coachingu realizowanych stacjonarnie (w ofercie Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Lublin, Zakopane) oraz w formule szkoleń i kursów coachingu online. Baza zawiera informacje o terminach szkoleń i kursów, a także programie zajęć, sylwetkach trenerów i wykładowców prowadzących zajęcia oraz cenie uczestnictwa w poszczególnych szkoleniach i kursach. Rejestracji na wybrane szkolenie z coachingu mogą Państwo dokonać online, poprzez nasz bezpłatny formularz rejestracji. Po wypełnieniu trafia on bezpośrednio do organizatora kursu lub szkolenia, który potwierdzi rejestrację!

Warto również zainteresować się szkoleniami dla trenerów wewnętrznych i trenerów biznesu, którzy często pełnią rolę coachów i mentorów w firmie.

Szkolenia i kursy z coachingu mają na celu:

 • pozyskanie wiedzy i zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia coachingu,
 • rozwinięcie umiejętności interpersonalnych i intrapsychicznych trenera coachingu,
 • poznanie efektywnych metod pracy z ludźmi,
 • ukształtowanie postawy profesjonalnego coacha,
 • przekazania wiedzy o roli i możliwościach i ograniczeniach wykorzystania coachingu w organizacji i na stanowiskach menedżerskich.
Program szkolenia z coachingu

W programie szkoleń z coachingu omawiane są między innymi następujące zagadnienia:

 • metodologia coachingu - poznanie założeń, podstaw i struktury procesu coachingu,
 • narzędzia coachingowe - zarządzanie procesem, techniki coachingowe,
 • rozmowa, umiejętność słuchania, umiejętność zadawania pytań w coachingu, model T-GROW,
 • budowanie porozumienia, przekonania, wartości, samoocena i wyznaczanie celów,
 • etyka w coachingu,
 • zasady prowadzenia i rola coachingu w organizacji,
 • profesjonalny trener coachingu.
Coaching czy mentoring?

Coaching i mentoring to w wielu obszarach pokrewne metody zapewnienia rozwoju osobistego i zawodowego. Mentoring uchodzi za niezwykle efektywną metodę szkolenia i adaptacji pracownika, a w skrócie polega ona na opiece sprawowanej przez mentora podczas rozwijania kompetencji oraz realizacji ścieżki zawodowej osoby szkolonej, czyli poddawanej mentoringowi. Mentoring to pomoc w zakresie wiedzy i doświadczenie nie tylko w konkretnych zadania, ale też w decyzjach dotyczących ścieżki zawodowej i rozwoju osobistego. Mentoring jest wreszcie długoterminową relacją między osobą o większym bagażu doświadczeń zawodowych z osobą mniej doświadczoną zawodowo. W odróżnieniu do coachingu czy typowych warsztatów coachingowych mentoring jest prowadzony w dłuższym okresie czasowym, często obejmującym miesiące, a nawet lata. Co ważne, mentoring pozwala na doskonalenie umiejętności interpersonalnych mentora, umiejętności wpływania na rozwój i zaangażowane podopiecznego, a osobie mniej doświadczonej pozwala osiągnąć szybszy rozwój osobisty i zawodowy. Do pełnienia roli mentora przygotować mogą odpowiednie szkolenia z mentoringu. Szkolenia dotyczące mentoringu mogą być też doskonałym początkiem do wprowadzenia mentoringu do organizacji.

Coaching: szkolenia z coachingu, warsztaty coachingowe, szkolenia mentoring