Ocena bezpieczeństwa kosmetyków w teorii i praktyce

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych aspektów, związanych z kierunkiem zmian legislacyjnych w branży kosmetycznej. Od dnia 11 lipca 2013 roku cały przemysł kosmetyczny zaczął działać zgodnie z wymogami rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych, stąd też szczególna uwaga zostanie zwrócona na przygotowanie raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego - najważniejszego elementu dokumentacji dla kosmetyku oraz praktyczne aspekty oceny bezpieczeństwa na przykładzie wybranej receptury. Szkolenie będzie dobrą okazją do rozwiązania wielu wątpliwości, związanych z poruszaną tematyką.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do pracowników sektora kosmetycznego - w szczególności do osób zajmujących się przygotowywaniem dossier dla kosmetyków i oceną bezpieczeństwa.

Program szkolenia

1) Ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego:
raport bezpieczeństwa w kontekście decyzji wykonawczej Komisji w sprawie wytycznych dotyczących załącznika I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych; nowa wersja wytycznych Naukowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS - 9 rev.) jako kluczowe narzędzie dla safety assessora,
ocena opakowań dedykowanych kosmetykom,
2) Ćwiczenia praktyczne - ocena bezpieczeństwa na przykładowej recepturze, schemat wyliczania
narażenia systemowego SED i marginesu bezpieczeństwa, przydatne bazy danych toksykologicznych,
3) Podsumowanie, wyjaśnienie wątpliwości, pytania.

Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Grzybowska 80/82 /budynek Kolmex/
Termin: 25.02.2016 r., w godz. 10.00-15.15
Cena: 590,- zł, zawiera udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch.

Czas trwania

10.00-15.15

Prelegenci

Kamila Pawłowska - pracownik w Zakładzie Bezpieczeństwa Żywności Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Brała udział w opracowaniu ustawodawstwa kosmetycznego. Oprócz pracy w laboratorium analitycznym i mikrobiologicznym zajmuje się również oceną kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej pod kątem jakości zdrowotnej, oceną preparatów dezynfekcyjnych, opiniowaniem etykiet, przygotowywaniem świadectw jakości zdrowotnej oraz raportów bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, oceną jakości mikrobiologicznej żywności i kosmetyków.
W ramach działalności Krajowego Laboratorium Referencyjnego - reprezentowanie Laboratorium Bezpieczeństwa Żywności NIZP-PZH w spotkaniach EU-Reference Laboratory for Coagulase Positive Staphylococci including S. aureus, ANSES.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Budynek Kolmex

Warszawa

Grzybowska 80/82

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
c
590
Cena zawiera:
  • cena zawiera udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch
Zapisz się

Organizator

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
00-844 Warszawa
Grzybowska 77
woj. mazowieckie
Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard jest firmą szkoleniową, wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa. Organizujemy szkolenia biznesowe, seminaria i warsztaty zarówno w formule otwartej jak i zamkniętej d...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
00-844 Warszawa Grzybowska 77
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!