Kontrowersyjne rozliczenia w podatkach dochodowych i VAT w 2017r. na podstawie orzecznictwa i interpretacji podatkowych-Warszawa

O szkoleniu

Zapraszamy Państwa na unikatowe, autorskie szkolenie prowadzone przez doradcę podatkowego, dr Krzysztofa Biernackiego.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za prawidłowe rozliczenia podatkowe w Podmiotach przez nich obsługiwanych.

Praca osób zawodowo zajmujących się rozliczeniami podatkowymi wymaga ciągłego doskonalenia się, a i wtedy nie zawsze można być pewnym właściwej interpretacji podatkowej, którą się zastosowało.

Bardzo często główni księgowi podejmują decyzje dotyczące zdarzeń gospodarczych, które budzą wątpliwości lub niosą ryzyko podatkowe. Szczególnie ma to znaczenie teraz po wejściu w życie z początkiem roku zmian w podatkach dochodowych oraz VAT, a także w kontekście zmian z 01-03-2017 dotyczących wprowadzenia przestępstw pospolitych związanych z wystawianiem i ewidencjonowaniem faktur.

Celem szkolenia jest wewnętrzna weryfikacja zgodności z prawem prowadzenia ewidencji podatkowych oraz deklarowania i rozliczania podatków na bazie najnowszego orzecznictwa i interpretacji podatkowych.
Kto powinien wziąć udział?
Pracownicy księgowi oraz właściciele biur rachunkowych

Program szkolenia

Podatek VAT
Moment powstania obowiązku podatkowego i świadczenia złożone

Moment dostawy towarów przy transporcie przez podmiot trzeci – jak zmieniały się interpretacje organów podatkowych i na co zwrócić uwagę;
Usługi ciągłe a usługi wykonywane częściowo – kryteria odróżniające, w tym na przykładzie usług budowlanych;
Zasady wyodrębniania świadczeń złożonych w świetle orzecznictwa sądowego – jak kwalifikować świadczenie główne i świadczenia dodatkowe przy usługach budowlanych;
Świadczenia złożone przy usługach ze stawką zwolnioną;
Świadczenia złożone przy różnych stawkach podatku;
Wynajem i media jako świadczenie złożone;
Od stycznia 2017 obowiązują nowe przepisy dotyczące rozliczania podatkowego usług budowlanych.

Dla podwykonawców została wprowadzona procedura odwrotnego obciążenia.

Zmiana zasad rozliczania usług budowlanych w podatku VAT doprowadziła całą branżę do niepewności, jak powinny być stosowane nowe przepisy.

Dla firm budowlanych oznacza to bardzo wysokie ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas szkolenia uzyskacie Państwo szczegółowe informacje dotyczące kompleksowego rozliczania usług budowlanych a także przekażemy szczegółową analizę nowych regulacji i ich praktycznego zastosowania.

Szczegółowo zostaną omówione także inne świadczenia złożone.

Faktury po zmianach w 2017r – odpowiedzialność i zasady rozliczeń

Odpowiedzialność związana z wystawieniem faktur w świetle zmian z 2017r. – odpowiedzialność podatkowa i karna, w tym karna skarbowa;
Jak interpretować sankcję administracyjną z art. 112b Ustawy o VAT przy fakturach;
Faktury przy usługach budowlanych – na co zwrócić uwagę ?
Faktura a inne dokumenty potwierdzające dokonanie transakcji – kontrole biznesowe u przedsiębiorców;
Moment wystawienia faktury – faktura końcowa a faktura zaliczkowa;
Korekty faktur, w tym faktur pustych – czy jest to możliwe ?
Dzień 01-03-2017 jest jedną z najważniejszych dat w funkcjonowaniu wszystkich podatników prowadzących działalność gospodarczą, a zwłaszcza podatników podatku od towarów i usług.
Z tym dniem weszły pierwsze w historii przepisy wprowadzające przestępstwa pospolite związane z wystawianiem i ewidencjonowaniem faktur.

Z punktu widzenia praktycznego, jeżeli dany czyn staje się przestępstwem pospolitym, zagrożonym przy zastosowaniu szczególnego obostrzenia nawet karą więzienia do 25 lat pozbawienia wolności, wszystkie inne zagadnienia, które dotychczas są, były i będą deliktami karno-skarbowymi tracą na znaczeniu.

Podatek od towarów i usług zmienił swój wizerunek. Najważniejsza jest wiedza, która wiąże się z wystawianiem faktur oraz ich ewidencjonowaniem.

Podatek dochodowy
Przychody i koszty podatkowe w ramach źródeł – przykłady sporów o prawidłową kwalifikację uzyskanego przychodu do źródła w podatku PIT

Jak odróżnić przychody ze sprzedaży nieruchomości lub jej wynajmu od działalności gospodarczej ?
Zakup nieruchomości a rozliczenie jej przyszłej sprzedaży – czy stawka 8,5% ryczałtu się zawsze opłaca ?
Ogólne przesłanki kosztu – sześć elementów, które każdy koszt powinien spełniać;
Dokumentowanie kosztów, w tym kosztów niematerialnych – na co organy podatkowe zwracają uwagę ?
Koszty związane z prawami autorskimi przy umowach o pracę i w ramach źródła – prawa majątkowe;
Rozliczanie członków zarządu spółek kapitałowych – czym jest kontrakt menedżerski ?
Często pomijany, aczkolwiek nie mniej istotny od podatku VAT jest podatek dochodowy. Podczas szkolenia analizowane będą aktualne stanowiska w najważniejszych obszarach funkcjonowania tego podatku, czyli przychodach i kosztach.

Jednym z elementów omawianych w tej części szkolenia będą podatkowe i finansowe konsekwencje nabycia, wynajmu i sprzedaży nieruchomości.

Czas trwania

9.00-15.00

Prelegenci

dr Krzysztof Biernacki
przede wszystkim praktyk, doradca podatkowy i adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi Kancelarię INITIUM, która specjalizuje się w prowadzeniu skomplikowanych spraw z zakresu prawa podatkowego. Od wielu lat doradza oraz szkoli osoby zajmujące się rozliczaniem podatków.
Obecnie współpracuje z kilkoma renomowanymi firmami organizującymi szkolenia prawno-podatkowe. Autor licznych artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Golden Floor Tower

Warszawa

Chłodna 51

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
Cena-298 zł zw. z VAT.- dla opłacających szkolenie ze środków publicznych
366
Cena zawiera:
  • -udział w szkoleniu -materiały szkoleniowe -imienny certyfikat ukończenia szkolenia -przerwy kawowe oraz poczęstunki -indywidualne konsultacje u wykładowcy szkolenia
Zapisz się

Organizator

Ekspert Sp. z o.o.
77-100 Bytów
Udorpie 83C
woj. pomorskie
Nie sprzedajemy szkoleń. My realizujemy Twoje marzenie bycia najlepszym w branży. Ekspert Sp. z o.o. jest firmą szkoleniowo doradczą. Stanowimy zespół doświadczonych organizatorów szkoleń i konferencji. W ramach naszej działalności, poprzez ć...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy poprzez wypełnienie z naszej strony: www.szkoleniaekspert.pl formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej lub word i przesłanie mailem bądź faksem.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Ekspert Sp. z o.o.
77-100 Bytów Udorpie 83C
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!