Plan rewitalizacji – jak ubiegać się o projekty rewitalizacyjne.

O szkoleniu

DLACZEGO SZKOLENIE: Plan rewitalizacji. na podstawie Wytycznych czy na podstawie ustawy o rewitalizacji? Szkolenie dla samorządowców przygotowujące do ubiegania się o dotację z funduszy UE przy realizacji projektów rewitalizacyjnych?

Celem podstawowym jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności samorządowców, w dwóch kierunkach wiedzy ogólnej o rewitalizacji oraz wiedzy szczegółowej, niezbędnej przy realizacji poszczególnych działań związanych z wyznaczeniem obszaru zdegradowanego i rewitalizacji oraz opracowania programu rewitalizacji. Szkolenie pozwoli na przygotowanie wniosków o dotację na opracowanie lub aktualizację programu rewitalizacji, w ramach konkursów ogłoszonych przez Urzędy Marszałkowskie.

DLACZEGO TERAZ?

Obecnie trwają konkursu dotacyjne na aktualizację lub opracowanie programu rewitalizacji. Konkursu finansowane są ze środków pomocy technicznej. W ramach procedury konkursowej konieczne jest przygotowanie wstępnej diagnozy obszaru rewitalizacji oraz szczegółowe zaplanowanie działań partycypacji społecznej i analitycznych służących opracowaniu programu rewitalizacji. Szkolenie pozwoli opracować wniosek o dotację, dobrze oszacować planowane działania i rozwiać wątpliwości odnośnie stosowania Wytycznych dot. rewitalizacji oraz ustawy z 9 października 2015 r. o rewitalizacji.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie adresowane jest do samorządowców zajmujących się planowaniem i realizacją projektów rewitalizacyjnych chcących aplikować w II połowie roku o środki pomocowe z RPO na realizację projektów rewitalizacyjnych.

Program szkolenia

DZIEŃ 1

Moduł 1: Uwarunkowania formalno-prawne prowadzenia rewitalizacji okresu 2014-2020 i podobieństwa i różnice w stosunku do okresu 2007-2013

Moduł 2: Finansowanie projektów rewitalizacyjnych ze środków unijnych - Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020; wybrane przykłady poszczególnych regionalnych programów operacyjnych

Moduł 3: Możliwości wsparcia projektów rewitalizacyjnych ze środków PROW 2014-2020/ Leader i RLKS

Moduł 4: Plan Rewitalizacji od A do Z. Plan rewitalizacji na podstawie Wytycznych czy na podstawie ustawy z 9 października 2015 o rewitalizacji?DZIEŃ 2

Moduł 5: Warsztaty praktyczne: wyznaczania obszarów kryzysowych i rewitalizacji na cele społeczne, ekonomiczne, środowiskowe, architektoniczno-przestrzenne, ogólnomiejskie

Moduł 6: Włączenie społeczności lokalnej w proces rewitalizacji: partycypacyjne metody zbierania i analizy danychRamowy harmonogram dnia:

Blok tematyczny - 1h 30 min.
Przerwa
Blok tematyczny - 1h 30 min.
Przerwa
Blok tematyczny - 1h 30 min.
Przerwa
Blok tematyczny - 1h 30 min.

Czas trwania

Dzień 1: 10.00 – 17.15

Dzień 2: 9.00 – 16.15

Prelegenci

Michał Marciniak

Ekspert ds. funduszy europejskich. Ekspert działania w obszarze rozwoju regionalnego, wdrażania projektów i programów oraz funduszy europejskich kierowanych na tereny wiejskie. Jest prawnikiem, w latach 2009-11 pełnił funkcje dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW odpowiadającego za zarządzanie PROW 2007-2013.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Kraków

31-532 Kraków

ul. Grzegórzecka 33

woj. małopolskie

Rejestracja

Cena 1
netto +VAT
980
Cena zawiera:
  • Cena zawiera: koszt materiałów szkoleniowych, certyfikat, wyżywienie każdego dnia: obiad (2 daniowy ) wraz z 2 przerwami kawowymi (kawa, herbata, napoje, owoce, ciastka)
Zapisz się

Organizator

Europoint
31-532 Kraków
ul. Grzegórzecka 33
woj. małopolskie
Firma Szkoleniowo-Doradcza EUROPOINT powstała w 2003 roku i od początku swojej działalności zajmuje się organizacją szkoleń o tematyce unijnej oraz doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Oferta szkoleniowa została następnie rozbudo...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia na adres biuro@europoint.com.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Europoint
31-532 Kraków ul. Grzegórzecka 33
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!