Szkolenie

Przeciwdziałanie absencji w miejscu pracy

O szkoleniu

Przekrojowe szkolenie, którego celem jest umożliwienie skutecznego ograniczania zjawiska absencji – zarówno w zespołach pracowniczych oraz w całych firmach/ instytucjach. W trakcie zajęć omawiane są metody, sposoby walki ze zmniejszoną efektywnością procesu pracy wynikającą pośrednio lub bezpośrednio z nieobecności pracowników. Przedstawione są również konkretne rozwiązania – procedury, zapisy, rozwiązania premiowe, które umożliwiają zmniejszenie skali tego zjawiska oraz jego negatywnych skutków.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie przeznaczone jest dla kadry kierowniczej wszystkich szczebli oraz dla pracowników działów HR.

Program szkolenia

Wprowadzenie – pojęcie absencji

  • Prawne pojęcie absencji.
  • Rozumienie absencji przez pracodawcę/ menedżerów.
  • Rozumienie absencji przez pracowników.
  • Co wynika z tych różnic.
  • Rodzaje absencji.
  • Wiek oraz staż a absencja pracowników.
  • Stereotypy związane z absencją.
  • Prezentyzm w miejscu pracy – omówienie zjawiska.
  • Skutki negatywne i pozytywne prezentyzmu.

Przyczyny absencji oraz analiza zjawiska

  • Przyczyny niezależne od pracodawcy.
  • Przyczyny zależne od pracodawcy.
  • Wskaźniki absencji (metody pomiaru) i ich znaczenie w przeciwdziałaniu temu zjawisku.
  • Śledzenie danych w czasie rzeczywistym i działanie na ich podstawie.

Czy można “zarządzać” absencją?

  • Dobre praktyki.
  • Przedstawianie racjonalnych oczekiwań dotyczących obecności w pracy – jak to zrobić.
  • Szczegółowe rozwiązania – zestawienie i omówienie.
  • Ocena ich skuteczności.
  • Rola i zadania kadry kierowniczej.
  • Ćwiczenie – kwestionariusz dla kierowników – możliwości zarządzania absencją w zespole.
  • Rola i zadania HR.
  • Zespół zadaniowy ds. obecności.
  • Kultura efektywności i odpowiedzialności.
  • Pomoc pracownikom powracającym na stanowiska pracy (dłuższe nieobecności) – zasady.
  • Absencja, a optymalizacja zatrudnienia w firmie.

Twarde narzędzia

  • Dopuszczalne zapisy w regulacjach wewnętrznych.
  • System nadzoru i kontroli.
  • Walka z anomią pracowniczą.
  • System oceny / rozliczania pracowników.
  • Zespołowość i zadaniowość jako elementy normatywne.
  • Zastępowalność uświadomiona.
  • System podwyżek / premiowania nagród.
  • Właściwe sformułowanie kryteriów “absencyjnych”.
  • Absencje jako warunek brzegowy w systemie premiowania.
  • Przykład systemu premiowania oddziaływującego na poziom absencji.
  • Ochrona osobista, profilaktyka i bezpieczeństwo.
  • Czy można stosować wyjątki od reguły.

Podsumowanie szkolenia i rekomendacje dla uczestników

Czas trwania

9:00-14:00

Prelegenci

Cytat

trener Effect Group

Gdzie i kiedy

Online 17 grudnia 2021

Online 23 lutego 2022

Online 25 kwietnia 2022

Szkolenie online
cena promocyjna przy zgłoszeniu przez Eventis.pl
630,50 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
  • cena ze zniżką 3% od ceny regularnej przy zgłoszeniu przez Eventis.pl

Organizator

Effect Group Sp. z o.o.
01-443 Warszawa
Erazma Ciołka 16
woj. mazowieckie
Effect Group Sp. z o.o. to firma szkoleniowo-doradcza która działa na rynku szkoleń od II połowy 2006 roku i specjalizuje się w zwiększaniu efektywności na wszystkich poziomach organizacji, poprzez udostępnianie sprawdzonej wiedzy i doświadczenia zaw...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

01-443 Warszawa Erazma Ciołka 16
Darmowy biuletyn informacyjny