Wyzwania dla księgowych w 2022 roku

O szkoleniu

Już 30 maja 2022 roku zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – szkolenie stacjonarne pt. „Wyzwania dla księgowych w 2022 roku”, prowadzone przez specjalistów z kancelarii Staniek&Partners - Znamy prawo i rozumiemy biznes.
Dlaczego warto wziąć udział?

W cenie szkolenia:
•    udział w szkoleniu prowadzonym przez 6 doświadczonych prelegentów
•    lunch oraz przerwa kawowa
•    materiały po szkoleniu w formie elektronicznej
•    certyfikat po szkoleniu

A to wszystko w super cenie! Nasze szkolenie ma na celu zrzeszenie klientów zaciekawionych tematyką wyzwań postawionych księgowym  i pozwolić na nawiązanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do księgowych, pracowników biur rachunkowych oraz innych zainteresowanych tematyką.

Program szkolenia

8:45 – 9:00          Przywitanie uczestników i otwarcie szkolenia

9:00 – 10:00       Estoński CIT – najnowsze interpretacje i podejście organów skarbowych. Na co uważać wybierając tę formę opodatkowania - Michał Staniek

10:00 – 10:50    Wybrane problemy prowadzenia pełnej rachunkowości, w tym rachunkowość developerów i firm produkcyjnych- Piotr Schramma

10:50 – 11:00     Przerwa kawowa

11:00 – 11:45    Kontynuacja szkolenia - Wybrane problemy prowadzenia pełnej rachunkowości, w tym rachunkowość developerów i firm produkcyjnych - Piotr Schramma

11:45 – 12:45    Grupa w Vat od 1 lipca 2022. Czy warto się łączyć w grupy podatkowe? Jakie podmioty na tym skorzystają? - Marcin Otręba

12:45 – 13:30     Lunch wraz z lampką szampana – inauguracja nowego biura w Warszawie

13:30 – 15:00    Korekty podatku VAT a kurs waluty – praktyczne omówienie zasad rozliczania w świetle najnowszych interpretacji oraz planowanych zmian w ramach pakietu SLIM VAT 3 - Michał Krawczyk

15:00 – 15:15     Przerwa kawowa

15:15 – 16:00     Prosta Spółka Akcyjna – charakterystyka dla księgowych -  Damian Kłosowicz

16:00 – 16:45    AML w praktyce dla księgowych czyli jak nie popaść w nadmierną biurokrację
- Wojciech Frankiewicz

16:45 – 17:00    Zakończenie szkolenia    

Czas trwania

08:45-17:00

Prelegenci

Michał Staniek - Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners – Law for Industry.
     W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność.
     Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi.
     Oprócz działalności doradczej prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego – stały współpracownik największych firm szkoleniowych w Polsce, a także wykładowca na uczelniach wyższych.
     Wolny czas najchętniej spędza na górskich szlakach. Stara się systematycznie biegać, niezależnie od warunków pogodowych. Interesuje się pochodzeniem polskich przysłów i związków frazeologicznych.
_____________________________________________________________________________________

Marcin Otręba - Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwent studiów podyplomowych na kierunku Podatki w Wyższej szkole Bankowej we Wrocławiu.
     Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi oraz zagadnieniami związanymi z kontrolą podatkową, celno-skarbową oraz postępowaniami podatkowymi prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.
     Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach zajmując się podatkiem VAT oraz procedurą podatkową.
     W ramach własnej działalności gospodarczej prowadzi specjalistyczne szkolenia podatkowe. Od 2010 roku związany jest z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, w której prowadzi wykłady z zakresu podatków. Współpracuje również z szeregiem renomowanych firm szkoleniowych w Polsce. Autor licznych publikacji dla biuletynu VAT wydawnictwa INFOR.
     Prywatnie pasjonata starych aut. Klasyki mają duszę.
_____________________________________________________________________________________

Michał Krawczyk- Były pracownik organów podatkowych (1999–2003 Izby Skarbowej we Wrocławiu, 2003–2014 Dział Kontroli Podatkowej Urzędu Skarbowego). W latach 2014 – 2016 pracował jako konsultant podatkowy i manager spółki doradztwa podatkowego Tax Advisors Group Sp. z o. o. we Wrocławiu. Od 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą wspierając przedsiębiorców w stosowaniu prawa podatkowego oraz w zakresie szkoleń podatkowych. Od 2020 r. związany z Kancelarią Staniek&Partners.
     Jest ekspertem w zakresie zagadnień związanych z JPK, podatkiem VAT oraz kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym i innymi czynnościami prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej.
     Prywatnie fanatyk dobrej muzyki, w wolnym czasie rozładowuje energię improwizując na gitarze elektrycznej.
_____________________________________________________________________________________

Damian Kłosowicz - Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
     Od początku kariery zawodowej związany ze świadczeniem pomocy prawnej przedsiębiorcom – zarówno jako pracownik renomowanej, krakowskiej kancelarii prawnej, jak również jako prawnik w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz osoba odpowiedzialna za wsparcie prawne i podatkowe start-up’u działającego w branży wyrobów medycznych.
     Dzięki takiej ścieżce kariery posiada kompetencje związane z różnymi obszarami prawa – od prawa podatkowego (VAT, CIT, procedura podatkowa) przez prawo spółek handlowych i umów gospodarczych, aż po prowadzenie sporów gospodarczych i korporacyjnych. Nieobce są mu także RODO, prawo rynku kapitałowego oraz prawo nowych technologii. Był także uczestnikiem projektów venture capital, due diligence oraz M&A.
     Jego pasją jest gotowanie – w szczególności lubi podkarpacką kuchnię regionalną oraz kuchnie fusion. Inwestuje także z sukcesami na GPW (rynek główny, New Connect) kierując się filozofią Warrena Buffeta.
_____________________________________________________________________________________

Wojciech Frankiewicz - Adwokat, partner w kancelarii Staniek & Partners – Law for Industry.
     Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach Prawo oraz Filologia Angielska. Uczestnik stypendium konfucjańskiego, w ramach którego ukończył na Politechnice Pekińskiej kurs języka i literatury chińskiej.
     Posiada niemal 6-letnią praktykę prawniczą, w trakcie której realizował projekty dla dużych i średnich przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzących działalność m.in. w branżach: spożywczej, telekomunikacyjnej, automotive, okuć budowlanych.
     Łączy szerokie kompetencje w obszarach prawa gospodarczego (kompleksowa obsługa korporacyjna przedsiębiorców, prawo kontraktowe), prawa cywilnego oraz prawa pracy.
     Specjalista prawa nowych technologii.
     Wojciech kompleksowo doradza działom HR (nawiązanie/rozwiązanie zatrudnienia, przygotowanie regulacji i polityk wewnątrzzakładowych, opiniowanie umów z APT i też podmiotami świadczącymi usługi związane z HR, np. kadrowo-płacowe, rekrutacyjne, benefitowe itp.). Przeprowadził szereg projektów związanych z ochroną danych osobowych (implementacja oraz kontrola prawidłowości wdrożenia RODO) oraz realizuje projekty mające na celu pozyskiwanie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.
     Miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.

Gdzie i kiedy

Warszawa 30 maj 2022
Hotel InterContinental*****

00-125 Warszawa

ul. Emilii Plater 49

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena standardowa
Cena przy zgłoszeniu do 27.05.2022
572
+23% VAT
Cena zawiera:
  • Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 590 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
  • Rozwiń
Dostępne zniżki:
  • 5.08% przy zgłoszeniu min. 2 osób
Zapisz się

Organizator

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław
Hubska 52/14
woj. dolnośląskie
Akademia Podatków i Prawa powstała z inicjatywy kancelarii Staniek&Partners w celu szerzenia wiedzy prawno-podatkowej. W biznesie rozpoznanie i identyfikowanie potencjalnych problemów oraz wyzwań natury prawnej jest ważną umiejętnością. Dysponując...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław Hubska 52/14
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!