O szkoleniu
W cenie szkolenia:
• udział w szkoleniu prowadzonym przez 6 doświadczonych prelegentów
• lunch oraz przerwa kawowa
• materiały po szkoleniu w formie elektronicznej
• certyfikat po szkoleniu
A to wszystko w super cenie! Nasze szkolenie ma na celu zrzeszenie klientów zaciekawionych tematyką wyzwań postawionych księgowym i pozwolić na nawiązanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami.
Szkolenie skierowane jest do księgowych, pracowników biur rachunkowych oraz innych zainteresowanych tematyką.
Program szkolenia
8:45 – 9:00 Przywitanie uczestników i otwarcie szkolenia
9:00 – 10:00 Estoński CIT – najnowsze interpretacje i podejście organów skarbowych. Na co uważać wybierając tę formę opodatkowania - Michał Staniek
10:00 – 10:50 Wybrane problemy prowadzenia pełnej rachunkowości, w tym rachunkowość developerów i firm produkcyjnych- Piotr Schramma
10:50 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 11:45 Kontynuacja szkolenia - Wybrane problemy prowadzenia pełnej rachunkowości, w tym rachunkowość developerów i firm produkcyjnych - Piotr Schramma
11:45 – 12:45 Grupa w Vat od 1 lipca 2022. Czy warto się łączyć w grupy podatkowe? Jakie podmioty na tym skorzystają? - Marcin Otręba
12:45 – 13:30 Lunch wraz z lampką szampana – inauguracja nowego biura w Warszawie
13:30 – 15:00 Korekty podatku VAT a kurs waluty – praktyczne omówienie zasad rozliczania w świetle najnowszych interpretacji oraz planowanych zmian w ramach pakietu SLIM VAT 3 - Michał Krawczyk
15:00 – 15:15 Przerwa kawowa
15:15 – 16:00 Prosta Spółka Akcyjna – charakterystyka dla księgowych - Damian Kłosowicz
16:00 – 16:45 AML w praktyce dla księgowych czyli jak nie popaść w nadmierną biurokrację
- Wojciech Frankiewicz
16:45 – 17:00 Zakończenie szkolenia
Czas trwania
Prelegenci

Michał Staniek - Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners – Law for Industry.
W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność.
Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi.
Oprócz działalności doradczej prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego – stały współpracownik największych firm szkoleniowych w Polsce, a także wykładowca na uczelniach wyższych.
Wolny czas najchętniej spędza na górskich szlakach. Stara się systematycznie biegać, niezależnie od warunków pogodowych. Interesuje się pochodzeniem polskich przysłów i związków frazeologicznych.
_____________________________________________________________________________________
Marcin Otręba - Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwent studiów podyplomowych na kierunku Podatki w Wyższej szkole Bankowej we Wrocławiu.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi oraz zagadnieniami związanymi z kontrolą podatkową, celno-skarbową oraz postępowaniami podatkowymi prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.
Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach zajmując się podatkiem VAT oraz procedurą podatkową.
W ramach własnej działalności gospodarczej prowadzi specjalistyczne szkolenia podatkowe. Od 2010 roku związany jest z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, w której prowadzi wykłady z zakresu podatków. Współpracuje również z szeregiem renomowanych firm szkoleniowych w Polsce. Autor licznych publikacji dla biuletynu VAT wydawnictwa INFOR.
Prywatnie pasjonata starych aut. Klasyki mają duszę.
_____________________________________________________________________________________
Michał Krawczyk- Były pracownik organów podatkowych (1999–2003 Izby Skarbowej we Wrocławiu, 2003–2014 Dział Kontroli Podatkowej Urzędu Skarbowego). W latach 2014 – 2016 pracował jako konsultant podatkowy i manager spółki doradztwa podatkowego Tax Advisors Group Sp. z o. o. we Wrocławiu. Od 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą wspierając przedsiębiorców w stosowaniu prawa podatkowego oraz w zakresie szkoleń podatkowych. Od 2020 r. związany z Kancelarią Staniek&Partners.
Jest ekspertem w zakresie zagadnień związanych z JPK, podatkiem VAT oraz kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym i innymi czynnościami prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej.
Prywatnie fanatyk dobrej muzyki, w wolnym czasie rozładowuje energię improwizując na gitarze elektrycznej.
_____________________________________________________________________________________
Damian Kłosowicz - Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Od początku kariery zawodowej związany ze świadczeniem pomocy prawnej przedsiębiorcom – zarówno jako pracownik renomowanej, krakowskiej kancelarii prawnej, jak również jako prawnik w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz osoba odpowiedzialna za wsparcie prawne i podatkowe start-up’u działającego w branży wyrobów medycznych.
Dzięki takiej ścieżce kariery posiada kompetencje związane z różnymi obszarami prawa – od prawa podatkowego (VAT, CIT, procedura podatkowa) przez prawo spółek handlowych i umów gospodarczych, aż po prowadzenie sporów gospodarczych i korporacyjnych. Nieobce są mu także RODO, prawo rynku kapitałowego oraz prawo nowych technologii. Był także uczestnikiem projektów venture capital, due diligence oraz M&A.
Jego pasją jest gotowanie – w szczególności lubi podkarpacką kuchnię regionalną oraz kuchnie fusion. Inwestuje także z sukcesami na GPW (rynek główny, New Connect) kierując się filozofią Warrena Buffeta.
_____________________________________________________________________________________
Wojciech Frankiewicz - Adwokat, partner w kancelarii Staniek & Partners – Law for Industry.
Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach Prawo oraz Filologia Angielska. Uczestnik stypendium konfucjańskiego, w ramach którego ukończył na Politechnice Pekińskiej kurs języka i literatury chińskiej.
Posiada niemal 6-letnią praktykę prawniczą, w trakcie której realizował projekty dla dużych i średnich przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzących działalność m.in. w branżach: spożywczej, telekomunikacyjnej, automotive, okuć budowlanych.
Łączy szerokie kompetencje w obszarach prawa gospodarczego (kompleksowa obsługa korporacyjna przedsiębiorców, prawo kontraktowe), prawa cywilnego oraz prawa pracy.
Specjalista prawa nowych technologii.
Wojciech kompleksowo doradza działom HR (nawiązanie/rozwiązanie zatrudnienia, przygotowanie regulacji i polityk wewnątrzzakładowych, opiniowanie umów z APT i też podmiotami świadczącymi usługi związane z HR, np. kadrowo-płacowe, rekrutacyjne, benefitowe itp.). Przeprowadził szereg projektów związanych z ochroną danych osobowych (implementacja oraz kontrola prawidłowości wdrożenia RODO) oraz realizuje projekty mające na celu pozyskiwanie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.
Miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.
Rejestracja
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 590 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- Rozwiń
- 5.08% przy zgłoszeniu min. 2 osób
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
